Třináctý ročník dětského prodejního festivalu mini zaplní halu č.13 v Pražské tržnici

Již tento pátek a sobotu 14. – 15. října 2022 se můžete těšit na 13. edici dětského prodejního festivalu mini. Festival se po několikáté bude konat v Pražské tržnici v hale číslo 13 a bude návštěvníkům zpřístupněn od 10 do 18 hod.

Představí se zde téměř stovka českých a slovenských vystavovatelů s vybranou nabídkou ze světa módy, hraček, knížek, kosmetiky, nábytku a doplňků jak pro děti, tak i jejich rodiče.

Mezi vystavovateli se objeví jak stálice tak i dlouhá řada nových značek a obchodů.
Vítáni jsou malí i velcí návštěvníci. Zatímco dospělí si budou prohlížet stánky a nakupovat, děti se zabaví v hracím koutku značky Utukutu, v hravých domcích od Domky srdcem nebo na stáncích značek Bunkr, Funky Monkey, Totemo, Pohybovka, Smyslík ad.
Módní kousky pro malé i velké chystají např. značky Moiekids, Shark in the Park, Takitak, Kyšky lišky, Thimble & Thimble a Wildmoon. Oblečení a doplňky pro nejmenší nabídnou obchody Betty Brands, Salted Kids, Skibi či Ondálek. 

Velkým tématem je zařizování dětského pokoje.

S ním návštěvníkům pomůže Atelier Girafa, který ukáže variabilní postel Beach House, a dále např. Mimimo s rostoucím nábytkem, Bunkr s variabilními matracemi, Lavly s nabídkou skandinávského nábytku a doplňků, Marieli s vytříbeným ložním povlečením a Lunamies s krásnými dekoracemi. Z dřevěných hraček zaujmou vedle již vyhlášené značky Utukutu např. puzzle zvířátka od Mijadeerky, z látkových pak ty od značky Ababu. Rájem s hračkami budou stánky obchodů Kouzelné hračkářství, Kidtown nebo Kids Galaxy se stavebnicí Connetix a panenkami Minikane. Děti i jejich rodiče jistě zaujmou ikonické hračky firmy Kovap nebo nové české značky jako Totemo, Krafťáci a Jami.dolls
Poutavé knihy najdou návštěvníci na stáncích nakladatelství Meander, Pop-Pap a knihkupectví 2veverky. Rodiče si mohou přijít koupit a nechat podepsat deník S láskou, máma od herečky Kristýny Janáčkové. Další krásné deníky pro záznam prvních let vašich nejmenších nabídnou V plenkách a Z lásky ke vzpomínkám. Krásné ilustrace si můžete dopřát i na porcelánových skvostech a dětském oblečení od značky Ellastration.

Velmi vyhledávanou kategorií na festivalu mini je též kosmetika pro děti a maminky.

Tentokrát zazáří Nobilis Tilia, The Green Theory, Primavera life společně s obchody Profimed a Made for Moms s exkluzivním výběrem zahraničních značek. Plenky, ekologické jednorázové i látkové, si rodiče vyberou u značek jako Kit & Kin, Kolorky a Gaga’s pleny. Maminky jistě také upoutá přírodní lékárna Blossom s výběrem unikátních rybích olejů, probiotik, vitamínů a biopotravin.
V rámci doprovodného programu se mohou děti těšit na dílny s kreativním epicentrem Vzletná, zdobení dortíků se zakladatelkou Lelí’s cupcakes, výtvarné dílny se Stínosvětem, značkou Mimimo a nakladatelstvím Meander, tvůrčí workshop se stavebnicí Totemo nebo cvičení jógy s Little Bubbles. A rodiče s dětmi ocení workshop Profimedu na téma jak správně čistit zoubky. 
Ve festivalové kavárně budou na návštěvníky čekat stánky s občerstvením, např. Bistro 8, Malá Argenta a Flatwhite, laskominy od Lelí’s cupcakes a samozřejmě též velký hrací koutek pro děti. Na stánku Víc než kuchařka objevíte knihy plné tipů na svačiny a obědy do krabiček, které si můžete vybrat na vedlejším stánku ekoobchodu Folly od značky Mepal. 
Samozřejmostí je u nás klidová zóna k nakojení a přebalení dětí, jejíž přebalovací pulty vybavil náš partner značka Kit & Kin svými eko plínkami a vlhčenými ubrousky.