Test: Monitor HP 524 SF

Do naší redakce jsme dostali k otestování kancelářský monitor HP 524 SF.

Rozbalení a instalace

Společnost HP standardně zasílá své výrobky, a to i tento monitor v papírové krabici s obsahem, jenž je šikovně zabalen v boxech vytvořených z tvrzeného papíru. Dle informací výrobce i obaly monitoru a dalších součástí jsou z recyklovatelného materiálu.  Po otevření krabice se před námi objeví příslušenství, které tvoří napájecí kabely, nožička a podstavec a jednoduchý návod. Vše bez velké námahy jednoduše smontujeme a sesadíme.  Standardně je k těmto monitorům dodávána výškově nenastavitelný stojánek, je možné jen naklápět monitor. Dle informací výrobce za příplatek je možné dodat monitor s výškově nastavitelným stojánkem.

Testujeme

Vždy při testu v naší redakci využíváme jako monitor, který rozšiřuje pracovní plochu. Tento námi testovaný typ HP 524 SF bez problémů byl systémem akceptován a po doporučovaném restartu operačního systému jsme začali monitor používat. Možnost nastavení parametrů monitoru umožňuje ovládací program přímo instalovaný a ovládaný na těle monitoru. Tlačítka k tomuto ovládání jsou umístěna na spodní části monitoru a po několika málo dnech se s nimi naučíme pracovat. Jelikož se jedná o standardní pracovní monitor, který je určen pro kancelářskou práci, redakční práci, byli jsme v těchto parametrech s monitorem naprosto spokojeni. Během našeho testovacího období jsme nezaznamenali žádný problém se zobrazováním ani s kvalitou a naše spokojenost byla vysoká.

Závěrem

Před výběrem monitoru je vždy důležité dobře rozvážit, k jakému účelu jej budeme po většinu doby životnosti využívat. Právě tento námi testovaný typ monitoru určený pro kancelářskou práci je ideálním řešením, protože splňuje všechny požadavky, které jsou na tyto monitory kladeny. Pokud si někdo představuje, že za poměrně nízkou cenu pořídí kvalitní herní počítač, je třeba mu sdělit, že tomu tak není. Naopak, je zbytečné do kanceláří a redakcí pořizovat drahé monitory. Proto pokud volíme variantu středně výkonného, kvalitního monitoru, můžeme tento typ HP 524 SF doporučit.

Více informací naleznete na stránkách výrobce ZDE