MITSUBISHI MOTORS uvede v roce 2023 na evropské trhy nové ASX

  • Mitsubishi na jaře 2023 uvede na evropské trhy nové ASX ze segmentu kompaktních SUV
  • Nový model bude vybaven nejmodernějšími technologiemi a pohonnými jednotkami včetně plug-in hybridního (PHEV) a hybridního (HEV) ústrojí
  • Bude se tak jednat o třetí plug-in hybridní SUV značky Mitsubishi vedle modelů Outlander PHEV a Eclipse Cross PHEV

Mitsubishi ASX nové generace

Společnost Mitsubishi Motors Europe dnes oznámila, že na jaře 2023 uvede na evropské trhy model ASX nové generace.

ASX nové generace nahradí současný model, který byl jedním z prvních SUV vstupujících na nově vznikající trh kompaktních SUV a zařadil se mezi nejúspěšnější modely značky Mitsubishi posledních let při prodejích bezmála 380 000 vozů (od uvedení v roce 2010).

ASX nové generace, spadající do samotného středu oblíbeného segmentu kompaktních SUV, nabídne kompletní balíček výbavy včetně nejnovějších technologií a ucelené nabídky pohonů – zahrnující plug-in hybridní (PHEV) a hybridní (HEV) ústrojí.

Mitsubishi Motors jako první uvedlo na trh plug-in hybridní SUV a od roku 2013 tak na evropských trzích prodalo přes 200 000** plug-in hybridních SUV. To vše díky úspěchům průkopnického Outlanderu PHEV a Eclipsu Cross PHEV uvedeného v roce 2021.

Nové ASX bude postaveno na podvozkové platformě CMF-B aliance Renault-Nissan-Mitsubishi a vyrábět se bude ve španělském závodu Valladollid automobilky Renault.

Komentuje Frank Krol, prezident a generální ředitel Mitsubishi Motors Europe:

„Mitsubishi Motors se chlubí bohatou tradicí v segmentu SUV a také bylo prvním výrobcem, který uvedl plug-in hybridní SUV, tedy Outlander PHEV a nyní Eclipse Cross PHEV. Obliba kategorie SUV v Evropě neustále roste, a jelikož se plug-in hybridy stávají mainstreamovou záležitostí, jsme připraveni navázat na tyto tradice příští generací modelu ASX. Těšíme se, až našim současným i budoucím zákazníkům nabídneme vysoce konkurenceschopnou novinku v naší modelové nabídce.“

 

* Prodeje modelu ASX v Evropě: 379 542 vozů (2010–2021)

** Prodeje modelu Outlander PHEV v Evropě: 199 784 vozů (2013–2021); prodeje modelu Eclipse Cross PHEV v Evropě: 9 858 vozů (leden–prosinec 2021)

 

 

Mitsubishi ASX 4WD benzín+LPG na silnicích vás nezklame a doveze vždy za každého počasí k cíli