Ve Frenštátě v lednu zazní světové operní árie a duety

Městské kulturní středisko ve Frenštátě pod Radhoštěm spolu s uměleckou agenturou GLOBART s. r. o. a partnery Vás zve na první abonentní koncert osmé koncertní sezóny. V úterý 21. ledna 2020 / v 19 hodin / Dům kultury, Dr. Parmy 254, Frenštát pod Radhoštěm.

  • Renomované Moravské klavírní trio nabídne v rámci slavnostního zahajovacího koncertu osmé abonentní sezóny program plný světových operních árií a duetů.
    Ve velkém sále frenštátského Domu kultury vystoupí za doprovodu Moravského klavírního tria slovenská sopranistka – absolutní vítězka Talentmánie Patricia Janečková společně s rakouským
    barytonistou s italskými kořeny Martinem Hammerle-Bortolottim.
  • Vstupenky mimo předplatné v ceně 490 Kč jsou v prodeji ve frenštátském TIC, tel.: 556 836 916.

Zároveň je stále možné do termínu tohoto koncertu v Turistickém informačním centru (556 836 916) zakoupit zvýhodněné abonmná na celou koncertní sezónu 2020. 

Sopranistka Patricia Janečková započala svou uměleckou dráhu pod vedením uznávané české sopranistky Evy Dřízgové-Jirušové. Jako desetiletá zvítězila v konkurzu ostravské Janáčkovy filharmonie a dostala poprvé možnost zpívat se symfonickým orchestrem. Roku 2010 se stala vítězkou česko-slovenské TV soutěže Talentmania. V r. 2014 pak zvítězila v celosvětové pěvecké soutěži Concorso Internazionale “Musica Sacra” v Římě. Získala stipendium na pěveckých kurzech v italském Arezzu pod vedením barytonisty La Scaly Renato Brusona. V r. 2016 získala tři ocenění na Mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka v Karlových Varech. Za sebou má řadu vystoupení doma i v zahraničí. Spolupracuje s mnoha českými a slovenskými symfonickými a komorními orchestry. Od roku 2017 vystupuje s pražským symfonickým orchestrem FOK.       

Rakouský barytonista Martino Hammerle-Bortolotti studoval zpěv v Innsbrucku, Freiburgu a v Brně. Další studium absolvoval ve Florencii. V létě 1997, 1998 a 2001 získal stipendium pro pěvecké kurzy v Toskánsku pořádané universitou Jižní Karoliny v USA. Od r. 1999 se stal hostujícím sólistou Janáčkovy opery Národního divadla v  Brně. Od r. 2000 je členem souboru Jihočeské opery. Recitály tohoto neobyčejně všestranného a charismatického umělce s jedinečným hlasem přinášejí vždy mimořádný hudební zážitek, už léta mají své stálé příznivce. Martino pravidelně koncertuje na různých místech České republiky, ale také na Slovensku, v Rakousku, Itálii, Německu, zpíval i v belgickém Bruselu v rámci festivalu “Canzone italiana”.

Moravské klavírní trio bylo založeno v roce 1997 v Brně. Od roku 1999 hraje v nezměněném složení – Jana Ryšánková (klavír), Jiří Jahoda (housle) a Miroslav Zicha (violoncello). Soubor absolvoval stovky koncertů na významných pódiích doma i v zahraničí. Počtem nastudovaných skladeb, více než 25 celovečerních recitálů klasické triové literatury, se Moravské klavírní trio řadí k souborům s nejrozsáhlejším repertoárem v Evropě. Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu, dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresívnímu výrazu.