Festival Kořeny už 2. února nabídne Půljablkoň i Vladimíra Mertu

Vloni obnovený festival Kořeny, se vrátil do Frenštátu pod Radhoštěm po dlouhých dvanácti letech. Pořadatelé tak vyslyšeli volání veřejnosti po nekomerčních hudebních žánrech.

Letos hudební Kořeny „prorostou“ prostory malého sálu Domu Kultury a Čajovny Magnolia v sobotu 2. února 2019. Program bude zahájen v 15.30 besedou s fotografem Tomášem Karafiátem o jeho putování po Islandu. Od 17.00 hodin začne na malém sále hudební produkce. Jako první se představí ostravská hudební introvert bigbítová formace „Na značky“, následovat bude akustické world music duo Okýbachi, od osmé večer bude pódium patřit hostům z Prahy, velké hudební osobnosti, písničkáři Vladimíru Mertovi a v deset večer završí program festivalu folkový Půljablkoň.

„Našim cílem je nabídnout frenštátskému publiku také jiné, než většinové hudební žánry. Muziku, kterou na Kořenech uslyšíte, nenajdete na komerčních rádiích ani hudebních, televizních kanálech,“ popsala záměr pořadatelů dramaturgyně frenštátského kulturního střediska Lenka Křesálková. Vznik festivalu Kořeny, jako přehlídky alternativní a etnické hudby sahá až do roku 1998. První čtyři ročníky proběhly ve Frenštátě pod Radhoštěm a další čtyři pak v Zubří na Valašsku. V roce 2018 se Kořeny do Frenštátu vrátily. Zbyněk Gerlich, jeden z lidí, kteří stáli před více jak dvaceti lety u vzniku festivalu vzpomíná: „V době největší slávy na tuhle akci chodilo i přes pět stovek lidí. Byla jiná doba, lidé byli otevřenější, chtěli více hudebně experimentovat. Na Kořenech jste tehdy mohli slyšet třeba Vltavu, Moniku Načevu, Pavla Fajta nebo tehdy ještě málo známou Radůzu. Poslední dva tři roky, jsme cítili, že se po delší době situace mění a lidé chtějí opět slyšet kvalitní, nekomerční hudbu která posouvá hranice. Proto jsme se ke Kořenům vrátili.“ Pořadatelé nově festival umístili do prostor malého sálu a čajovny Magnolia v přízemí Domu kultury. Tyto prostory společně tvoří velmi příjemný celek a návštěvníci zde najdou vše k tomu, aby si akci naplno užili, včetně stylového prostředí čajovny s pestrou nabídkou čajů a vodních dýmek. Vstupenky na festival Kořeny 2019 bude možno zakoupit v předprodeji za cenu 120 Kč od 9. ledna 2019 v Turistickém informačním centru na náměstí Míru ve Frenštátě pod Radhoštěm anebo za 150 Kč od 15.00 hodin na místě v den konání akce.

Festival Kořeny už 2. února nabídne Půljablkoň i Vladimíra Mertu

PROGRAM:

15.30 ISLAND – beseda s Tomášem Karafiátem
17.00 OKÝBACHI
18.30 NA ZNAČKY!
20.00 VLADIMÍR MERTA
22.00 PŮLJABLKOŇ

Předprodej vstupenek ve frenštátském Turistickém informačním centru, nám. Míru, tel.: 556 836 916.