Zahrada rezidence thajské velvyslankyně se otevře veřejnosti – návštěvníkům uvaří její osobní kuchařka

Velvyslankyně Thajska otevře v září poprvé veřejnosti zahradu u budovy svojí rezidence. Vila i prostory okolní zahrady v Praze 6, která patří Thajsku přes dvacet let, ukáže svoji krásu ve čtvrtek 19. září 2019 v rámci akce „Dobrý den z Thajska“. Návštěvníky čeká thajský trh i doprovodný program. Akce je podporována Česko-thajským výborem a Českou obchodní komorou.

Dobrý den z Thajska

Zahrada Rezidence Thajského království otevře své brány 19. září 2019 v době od 17 do 20 hodin.

Rozhodla jsem se otevřít zahradu, protože jednou z thajských tradic je pozvat přátele domů. Doma znamená v České republice právě v thajské rezidenci,“ říká její excelence Ureerat Chareontoh, velvyslankyně Thajského království v Praze.

Milovníci thajského jídla si mohou na zahradě rezidence zakoupit originální pokrmy připravené přímo šéfkuchařkou paní velvyslankyně Sangwan Horawet a dalšími thajskými restauracemi. Návštěvníci mohou zakoupit thajské pivo Singha, čerstvé kokosové ořechy, turistické a další thajské produkty i relaxaci s thajskou masáží.  Atmosféru podpoří živá thajská hudba.

Vilu koupilo thajské velvyslanectví v roce 1996. Následně prošla rekonstrukcí a od roku 1998 v ní vždy bydlí thajští velvyslanci při svých misí v České republice.

 

Vstup pro veřejnost je zdarma a bude 19. září z ulice Milady Horákové (od zastávky Prašný most).

Adresa rezidence:

Pod Hradbami 663/7, Praha 6.