DS AUTOMOBILES se chystá dobýt nové tituly v 9. sezoně Formule E

  • Devátá sezóna mistrovství světa ABB FIA Formula E odstartuje v sobotu 14. ledna v Mexico City
  • Společnost DS Automobiles, spolupracující se stájí PENSKE AUTOSPORT, má jasný cíl: získat zpět dvojnásobné tituly (jezdců a týmů), které získala v letech 2019 a 2020.
  • Za volantem vozu DS E-TENSE FE23 usednou Stoffel Vandoorne, úřadující mistr světa, a Jean-Eric Vergne, jediný dvojnásobný šampion v historii tohoto sportu
  • Devátá sezóna šampionátu ABB FIA Formula E odstartuje tuto sobotu 14. ledna v Mexico City na okruhu Hermanos Rodriguez (Autodrom bratří Rodriguezů). Jedná se o klíčovou událost pro tento 100% elektrický seriál, která znamená začátek éry GEN3.

DS Automobiles a Formule E

Společnost DS Automobiles vstupuje po velmi dobrých výkonech dosažených během oficiálních testů ve španělské Valencii v prosinci loňského roku do nové sezóny Formule E se silným technickým základem a výjimečnou dvojicí jezdců.

Za volantem třetí generace vozu DS E-TENSE FE23 (výkonnějšího a efektivnějšího), který vyvinula divize DS Performance, se budou snažit dosáhnout nových vítězství pro DS Automobiles belgický jezdec Stoffel Vandoorne, úřadující mistr světa, a Francouz Jean-Eric Vergne, jediný dvojnásobný šampion Formule E.

Společnost DS Automobiles byla prvním prémiovým konstruktérem, který vstoupil do Formule E (ve 2. sezóně), a zapsala do historie šampionátu ziskem dvou dvojnásobných titulů (týmů a jezdců) v letech 2019 a 2020 a působivým počtem vítězství a pódiových umístění. V současné době je DS nejúspěšnější značkou seriálu s rekordním počtem získaných bodů od vzniku šampionátu.

Díky zkušenostem, které značka DS Performance nashromáždila při přípravě plně elektrických pohonných jednotek, a také díky svým odborným znalostem v oblasti softwaru, je připravena pokračovat v dobývání vítězství a titulů se svým novým partnerem PENSKE AUTOSPORT.

Devátá sezóna znamená debut zcela nového monopostu se špičkovou technologickou výbavou a mistrovství světa ABB FIA Formula E zůstává účinným prostředkem k urychlení výzkumu a vývoje značky DS Automobiles, která bude od roku 2024 uvádět výhradně 100% elektrické vozy.

Eugenio Franzetti, ředitel DS Performance:

„Po dvou letech práce na vývoji nového elektrického monopostu DS E-TENSE FE23 třetí generace jsme konečně dorazili do Mexika! Tento první závod představuje pro tým DS Performance vzrušující krok. Díky tvrdé práci celého týmu, talentu našich dvou jezdců a kvalitám stáje PENSKE AUTOSPORT si věříme na závod i na novou sezónu. Motoristický sport je samozřejmě vždy plný překvapení a stojí před námi velmi silní soupeři. V každém případě je jisté jedno: dáme do toho všechno, abychom opět vyhráli, jako jsme to dělali vždy od chvíle, kdy jsme se do Formule E před osmi lety zapojili.“

 

Klíčové údaje od zapojení společnosti DS Automobiles do Formule E:

  • 89 závodů
  • 4 vítězné tituly
  • 15 vítězství
  • 44 pódiových umístění
  • 22 pole position

DS AUTOMOBILES

Značka DS, která vznikla v roce 2014, se opírá o výjimečný odkaz vozu DS z roku 1955. Jejím základním rysem je avantgardní duch a ambicí přiblížit zákazníkovi umění cestování ve francouzském duchu. Díky výjimečným produktům, využití know-how v oblasti francouzského luxusu a také programu služeb na míru DS Automobiles tak zákazníkům nabízí soubor jedinečných služeb před, během i po každé cestě.

Vozy DS jsou určeny pro zákazníky, kteří usilují o osobní vyjádření, rádi cestují a chtějí si užít každý moment. Snoubí se v nich elegance a špičkové technologie. Celosvětovou modelovou řadu značky DS tvoří modely nová DS 3, DS 4, nová DS 7 a DS 9.

DS Automobiles získala od svého zapojení do Formule E v roce 2015 řadu rekordů včetně dvou dvojitých titulů v Poháru týmů a Poháru jezdců a stojí na špici elektrifikace, neboť nabízí všechny své modely v elektrifikované verzi. Pod označením E-TENSE nabízí jak 100% elektrické vozy, tak plug-in hybridy s výkonem až 360 koní a pohonem všech kol. Od roku 2024 budou všechny nové modely, které DS Automobiles uvede na trh, výhradně 100% elektrické.

Pro náročné zákazníky vytvořila společnost DS Automobiles program exkluzivních prémiových služeb „ONLY YOU, luxus pozornosti“.

Značka DS, která je přítomna ve 41 zemích, vytvořila a vyvinula exkluzivní prodejní síť, kterou tvoří po celém světě více než 400 showroomů DS STORE.

 

PENSKE AUTOSPORT

PENSKE AUTOSPORT je americká závodní stáj, kterou v roce 2007 založil Jay Penske. Tým sídlí v Los Angeles v Kalifornii, která je největším trhem s elektromobily na světě.

Po mnoha úspěšných letech závodění v IndyCar (2007–2014) se tým s nadšením pustil do přechodu na elektromobilitu a stal se jedním ze zakládajících týmů mistrovství světa ABB FIA Formule E.

Mottem týmu je latinská věta „E Pluribus Unum“, tedy „V jednotě je síla“.

 

Zdroj: DS Automobiles