ABB Formula E zřizuje stanici v Berlíně

  • Šampionát se vrací do Berlína, aby zde představil dvojí přehlídku energetického managementu a účinnosti
  • Pokrok v oblasti e-mobility na zemi i ve vzduchu díky technologii nabíjení Megawatt od ABB

Tento víkend se ABB FIA Formule E Mistrovství světa vrací do hlavní části kalendáře sedmým a osmým závodem – na berlínské letiště Tempelhof.

Náročný okruh o délce 2,355 km se proplétá kolem 10 zatáček na obří odbavovací ploše bývalého hlavního berlínského letiště, ale vysoce přilnavý betonový povrch si vybírá svou daň jak na úrovni energií, tak na závodních strategiích.

ABB FIA Formule E Mistrovství světa

V sobotu budou piloti soutěžit na tradičním okruhu proti směru hodinových ručiček, než v neděli změní směr a vytvoří trať NILREB. Theodor Swedjemark, ředitel pro komunikaci a udržitelnost ABB, řekl: „Okruh v Berlíně je skutečným testem strategií energetického managementu a účinnosti, témat, která jsou  zásadní pro to, abychom dosáhli cílů udržitelnosti.“

Megawatt charging systems

ABB pořádá v pátek 13. května 2022  v Tempelhof exkluzivní akci se společností MAN o nabíjecích systémech Megawatt pro těžká nákladní vozidla. Mezi řečníky na akci bude německý spolkový ministr pro a dopravu Volker Wissing; CEO ABB E-mobility, Frank Muehlon; Generální ředitel MAN Alexander Vlaskamp a mluvčí European Clean Truck Alliance Kristin Kahl.

Prostředí letiště je vhodné pro ABB a její technologii. ABB podporuje nejen cestování s nulovými emisemi po zemi a po moři, ale také ve vzduchu. ABB E-mobility vyvine a dodá Megawatt infrastrukturu rychlého nabíjení pro vysokorychlostní regionální leteckou síť Lilium N.V., jejíž komerční spuštění je naplánováno na rok 2024. Díky rychlým dobám potřebným pro elektrické letectví jsou nabíjecí stanice ABB navrženy tak, aby plně nabily baterie 7místného Lilium Jet za přibližně 30 minut a doba nabití až na 80 procent za 15 minut.

PANION EV Charge Planning

V Berlíně se také nachází podnik ABB pro digitální e-mobilitu, PANION, který spolupracoval s Amazon Web Services (AWS) na vývoji cloudového řešení „PANION EV Charge Planning“. Toto řešení, navržené pro správu vozových parků elektrických vozidel (EV) a nabíjecí infrastruktury v reálném čase, usnadňuje operátorům sledování spotřeby energie a plánování nabíjení napříč jejich vozovými parky.

FIA Girls on Track

Berlínská E-Prix bude také hostit další akci FIA Girls on Track, jejímž je ABB globálním partnerem. Akce nabídne dívkám ve věku 8 až 18 let příležitost prozkoumat různé aspekty odvětví motoristického sportu prostřednictvím řady aktivit a workshopů. Jeden z workshopů bude zaměřen na robotiku ABB a představí dva nejinovativnější kolaborativní roboty společnosti – YuMi a GoFa.

Jako další podporu tohoto partnerství bylo před závodem zveřejněno nejnovější video ABB ze série FIA ​​Girls on Track. Video s Nicki Shields, moderátorkou Formule E a reportérkou pitlane, zkoumá roli v seriálu, výzvy, které má před ní, a pozitivní změny, pokud jde o rozmanitost a inkluzi, k nimž dochází v paddocku.

Po Berlíně za ABB FIA Formule E míří mistrovství světa 4. června 2022 do Jakarty na devátý závod.

 

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex)

 je přední světová technologická společnost, která podněcuje transformaci společnosti a průmyslu k dosažení produktivnější a udržitelnější budoucnosti. Propojením softwaru se svým portfoliem elektrifikace, robotiky, automatizace a pohybu posouvá ABB hranice technologie a zvedá výkon na novou úroveň. S historií excelence, která se táhne více než 130 let, za úspěchem společnosti ABB stojí přibližně 105 000 talentovaných zaměstnanců ve více než 100 zemích.

Více informací naleznete ZDE

 

Zdroj a foto: ABB

ABB FIA FORMULA E – Kalendář závodů 2022