Botanická zahrada, ZOO

Pražská slůňata váží více než tunu !

Co do zvídavosti a veselého skotačení, Max a Rudi v sobě slůňata ještě nezapřou, ale co do hmotnosti, i mladší Rudi již přesáhl tunu. Během posledního vážení ve středu ráno dosáhl přesně 1028 kg, o půl roku starší Max váží 1332 kg. V noci už obě mláďata spí odděleně od matek, které teď chovatelé připravují […]

Read More

MINIGOLF V KOVOZOO – Kreativní anarchie na golfovém hřišti

KOVOZOO láká na další interaktivní projekt. Tentokrát jde o spojení umění a zábavy. Devět výtvarníků navrhlo minigolfové jamky, které jsou nejen originální, ale především plně hratelné, a dohromady tvoří unikátní minigolfové hřiště, které pobaví všechny generace. Můžete si hrát minigolf na závodní dráze, v kočičím ráji, v pokoji z minulého režimu či se trefit do klobouku kouzelníka Pokustona […]

Read More

Extrémní orchideje: Miniatury a obři Výstava ve skleníku Fata Morgana představí exotický svět orchidejí a Ekvádoru

K nejmagičtějším výtvorům přírody patří bezesporu orchideje. Jejich fascinující pestrost předvede již počtrnácté Botanická zahrada hl. m. Prahy. Tentokrát budou ústředním tématem expozice překvapivé extrémy, které lze v této skupině rostlin nalézt. Výstava ve skleníku Fata Morgana citlivě kombinuje přírodní bohatství a kreativně zpracovaná aranžmá z dílny Kláry Franc Vavříkové. Tento rok se jimi budou prolínat […]

Read More

Plemenná kniha siky vietnamského slaví čtvrtstoletí

Zoo Ostrava vydala 25. ročník Plemenné knihy siky vietnamského (Cervus nippon pseudaxis), která uceluje informace o současném stavu populace tohoto v přírodě vyhubeného jelena ve světě.

Read More

Zoo Zlín hlásí nový návštěvní rekord, do zahrady v roce 2019 zavítalo přes 680 000 osob

Mimořádný a výjimečný rok. Takto ve zkratce hodnotí rok 2019 ředitel zlínské zoo Roman Horský. Návštěvu areálu si nenechalo ujít 682 826 návštěvníků. Zahrada tak překonala tři roky starý návštěvní rekord, ve srovnání s rokem 2018 se návštěvnost zvýšila o 35 000 osob.  Zoo Zlín již po deváté za sebou obhájila pozici druhé nejoblíbenější české zoo, od roku […]

Read More

Poslední mláďata roku 2019

 V ostravské zoologické zahradě se v loňském roce narodil rekordní počet mláďat – 2376. Bylo to téměř dvakrát tolik oproti roku 2018. Mláďata přicházela na svět v průběhu celého roku. A rodila se i na Štědrý den nebo na Silvestra.

Read More

Pozvánka na přednášku v Zoo Ostrava: Co přinesl rok 2019?

V novém roce bude v ostravské zoologické zahradě pokračovat již 15. ročník přednáškového cyklu Zajímavosti ze světa zoologie. Přednášky k nejrůznějším zoologickým a ochranářským tématům jsou určeny všem, tedy nejen odborníkům, ale také zájemcům z řad široké veřejnosti. První se uskuteční následující středu 8. ledna.

Read More

Prvními mláďaty roku jsou v Zoo Praha ovce kamerunská a želva tuniská

Nad ránem 1. ledna 2020 přišla v Zoo Praha na svět hned dvě mláďata – beránek ovce kamerunské, na kterého se návštěvníci mohou přijít podívat do Dětské zoo v dolní části areálu, a želva tuniská, jejíž chov v pražské zoo pochází z jedinců zabavených pašerákům.

Read More

Rok 2019 v ZOO Praha: Skvělé odchovy a rekordní návštěvnost

V uplynulém roce 2019 se Zoo Praha opět podařilo překonat rekord návštěvnosti: k 31. prosinci má na kontě přesně 1456526 návštěvníků.

Read More

Safari Park Dvůr Králové: Nadace ČEZ pojmenovala mládě hrabáče kapského

Závěr roku patří v safari parku tradičně nejen Vánoční zoo, ale také slavnostnímu pojmenování mláděte hlavním partnerem dvorské zahrady – Skupinou a Nadací ČEZ. Letos vybrala ředitelka nadace ČEZ Michaela Ziková jméno pro samičku hrabáče kapského, která se narodila letos v dubnu jako druhé mládě tohoto druhu ve Dvoře Králové.

Read More