KORONAVIRUS

Praha zajistí ve spolupráci s praktickými lékaři očkování imobilních osob v jejich domácím prostředí

Speciální mobilní očkovací tým s celopražskou působností dnes poprvé vyrazil po městě za zájemci o vakcínu, kteří se ze zdravotních důvodů nemohou dostavit do očkovacího místa ani ordinace praktika. Vakcína bude těmto lidem podána přímo v jejich domovech. Za den navštíví tým až osm adres, kde může kromě osob s omezenou mobilitou současně naočkovat i jejich příbuzné. Další výjezd je naplánován na příští středu 15. září.

Read More

Ministerstvo spustí studii na přítomnost protilátek u 8 tisíc Čechů

Ministerstvo zdravotnictví spustí v průběhu září a října studii PREVAL II. Jejím cílem je doplnit informace o reálném stavu přítomnosti protilátek a buněčné imunity proti viru SARS-CoV-2 na vzorku přibližně 8 tisíc osob včetně chronických pacientů, zdravotnického personálu a osob testovaných v roce 2020 při první fázi. Výzkum proběhne v Praze a Olomouci. Na studii MZ spolupracuje se Státním zdravotním ústavem a Ústavem zdravotnických informací a statistiky.

Read More

Vídeň v pečovatelských domech očkuje třetí dávkou

Od včerejška probíhá ve vídeňských pečovatelských domech očkování třetí dávkou proti koronaviru. Ta bude podávána během září a října v celkem sto zařízeních. Podle vídeňského starosty je třetí dávka nezbytná pro udržení ochrany a zajištění bezpečí starších obyvatel.

Read More

Vláda schválila změnu podmínek pro hrazení preventivních testů

Kabinet na svém jednání rozhodl, že preventivní testy na COVID-19 budou mít od září hrazené z prostředků zdravotního pojištění pouze osoby do 18 let, lidé mezi první a druhou dávkou očkování a pak ti, kteří budou mít od lékaře potvrzenou kontraindikaci očkování. Tyto testy slouží například k prokázání bezinfekčnosti při cestování, návštěvě restaurací nebo kulturních a sportovních akcí.

Read More

Ministerstvo zdravotnictví připravilo manuál pro začátek školního roku

Vláda na svém jednání projednala materiál Ministerstva zdravotnictví k protiepidemickým opatřením ve školách. Manuál počítá s plošným preventivním testováním na začátku školního roku a definuje také pravidla pro nošení ochrany nosu a úst. Kabinet řešil také pravidla pro sportovní a kulturní akce nebo testování pro pravidelné aktivity jako jsou např. skautské oddíly.

Read More

V Metropolitním očkovacím centru se budou moci neregistrovaní zájemci nechat očkovat i vakcínou Janssen

Od pondělí 9. srpna 2021 nabídne Metropolitní očkovací centrum v Kongresovém centru na Vyšehradě možnost očkování pro předem neregistrované zájemce také jednodávkovou vakcínou Janssen od společnosti Johnson & Johnson. Registrovaní budou nadále očkovaní vakcínou Comirnaty od společnosti Pfizer/ BioNTech.

Read More

Ministerstvo zdravotnictví vydává metodické doporučení pro školy a školská zařízení

V pátek 30. července Ministerstvo zdravotnictví vydalo Metodické doporučení pro školy a školská zařízení, které umožní bezpečné zahájení nového školního roku.

Read More

Pražští hygienici informují o zjištěních získaných při šetření okolností letu českého olympijského týmu na hry v Tokiu

Jak je veřejnosti i hromadným sdělovacím prostředkům z předchozích dnů znáno, Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) z pověření Ministerstva zdravotnictví ČR provádí epidemiologické šetření s cílem odhalit zdroj nákazy pro olympioniky, kteří společně cestovali  do Tokia, kde po příletu do cílové destinace bylo postupně několik členů výpravy pozitivně testováno na onemocnění covid-19. Jedná se o let ze dne 16. 7. 2021, s odletem z Prahy ve 12:20 hodin směr Tokio. Od začátku šetření je HSHMP v úzkém kontaktu s Českým olympijským výborem (ČOV), který poskytuje potřebnou součinnost a spolupráci.

Read More

Očkovací autobus nabídne zájemcům vakcínu na řadě míst Prahy bez nutnosti předchozí registrace

Hlavní město Praha dnes představilo svůj plán co nejvíce přiblížit očkování proti onemocnění covid-19 všem Pražanům a návštěvníkům metropole, kteří se ještě k očkování neregistrovali, nezískali termín nebo prozatím s očkováním váhají. V sobotu 31. července poprvé vyrazí Očkovací autobus hlavního města a pražského dopravního podniku, který postupně objede hojně navštěvovaná místa po městě. Na […]

Read More

ČR daruje 2,4 milionu vakcín proti covidu-19 zemím, které to potřebují

Vláda dnes schválila materiál Ministerstva zdravotnictví, který počítá s darováním a prodejem přebytečných vakcín proti onemocnění COVID-19 do zahraničí. ČR má zajištěno dostatek očkovací látky pro své občany, může tak některé dodávky poskytnout zemím, které je potřebují.

Read More
YouTube
Share