Volkswagen zajišťuje na turnaji UEFA EURO 2020™ mobilitu pro fotbalové fanoušky

  • Přibližně 9000 dobrovolníků s označením „Volkswagen Mobility Maker“ bude v jedenácti pořadatelských městech mistrovství Evropy ve fotbale pomáhat fanouškům s mobilitou
  • V Mnichov ě a Kodani se mohou návštěvníci nechat bezplatně přepravovat městem v modelech ID. v rámci služby „Volkswagen Free Chauffeur“
  • Tričko „EURO Mobility Shirt“ je klíčem k dalším nabídkám mobility v Římě, Londýn ě, Kodani a Mnichově
  • Klaus Zellmer, člen představenstva společnosti Volkswagen, odpovědný za prodej: „Chceme fanoušky nadchnout pro trvale udržitelnou mobilitu.“

Volkswagen zajišťuje mobilitu pro fotbalové fanoušky na turnaji UEFA EURO 2020™ 

V pátek, s ročním zpožděním, konečně začíná mistrovství Evropy ve fotbale, UEFA EURO 2020™. Fanoušci se mohou těšit na oslavu fotbalu v jedenácti městech a zemích. A Volkswagen je v centru sportovního dění jako oficiální partner turnaje pro mobilitu. Značka pomáhá fanouškům řadou inovativních nabídek, aby si mohli bez komplikací užívat pobyt v místech konání fotbalových zápasů, například v německém Mnichově, a to navzdory aktuálně platným restrikcím v souvislosti s koronavirovou pandemií. Kampaň pro zajištění mobility se zaměřuje na bezplatnou přepravu s nulovými emisemi pomocí flotily elektromobilů ID.

„Chceme, aby se fanoušci mohli díky našim nabídkám mobility zcela soustředit na to podstatné – radost ze sportu,“ říká Klaus Zellmer, člen představenstva společnosti Volkswagen, odpovědný za prodej, marketing a poprodejní služby. „Současně bychom také chtěli fotbalové fanoušky nadchnout pro trvale udržitelnou mobilitu.“ Volkswagen proto sestavil pro mistrovství Evropy speciální tým: dobrovolníky „Volkswagen Mobility Maker“, přepravní službu „Volkswagen Free Chauffeur“ a tričko „EURO Mobility Shirt“ jako klíč k mobilitě.

Vždy na správné cestě díky dobrovolníkům „Volkswagen Mobility Makers“

Něco takového jste už určitě zažili. V cizím městě vystoupíte na letišti nebo nádraží a nevíte, zda se máte dát vpravo, nebo vlevo. Fanoušci na mistrovství Evropy se však budou ihned cítit jako doma, protože budou mít po ruce dobrovolníky „Volkswagen Mobility Makers“. Dobrovolníci z místních organizačních výborů budou po celou dobu konání turnaje vystupovat jako místní znalci a návštěvníkům budou poskytovat cenné rady a informace.

V zápasových dnech bude na frekventovaných místech, jakými jsou nádraží, letiště a stadiony, přítomno přibližně 9000 dobrovolníků, aby fanouškům pomohli především s dotazy ohledně mobility. Na základě místních znalostí ukážou fanouškům nejlepší cestu do hotelu nebo na stadion a poradí jim i nejlepší dopravní prostředky, s nimiž se dostanou do svého cíle.

Dojeďte odpočatí se službou „Volkswagen Free Chauffeur“

Jedním z možných dopravních prostředků je přepravní služba „Volkswagen Free Chauffeur“, která bude v provozu v Kodani a Mnichově, pokud to průběh pandemie umožní. Fanoušci zde budou moci ve stanovené oblasti cestovat zdarma a s nulovými lokálními emisemi v elektromobilech ID.31 a ID.42. V Mnichově bude navíc k dispozici také zcela nový ID.4 GTX3.

Je to tak snadné: Stáhněte si oficiální aplikaci UEFA EURO 2020 a zarezervujte si službu „Volkswagen Free Chauffeur“. Jakmile objednávku dokončíte, elektromobil ID. se vydá na cestu, aby přepravil skupinu až tří osob do požadovaného cíle, ať je to hotel, nebo zóna pro fanoušky. To vše bude probíhat při dodržování přísných hygienických opatření. Řidiči se budou každý den testovat na COVID-19, od cestujících je bude oddělovat panel z „plexiskla“ a vozy se budou pravidelně dezinfikovat.

Fanoušci, kteří by se chtěli sami posadit za volant elektromobilu Volkswagen, mohou v průběhu mistrovství Evropy navštívit mnichovskou čtvrť Werksviertel. Volkswagen v ní tento týden otevřel „ID. Pop-up Store“. Jako highlight jsou ke zkušebním jízdám připraveny dva vozy ID.4 1st Max4. „Elektromobilita a sportovnost se k sobě skvěle hodí, což si zde může každý ověřit na vlastní kůži,“ říká šéf prodeje Zellmer.

Šaty dělají člověka – a zajistí vám mobilitu

Mistrovství Evropy ve fotbale stanovuje nová měřítka v oblasti mobility v neposlední řadě také tričkem. Na stadionech (Londýn a Mnichov) a v zónách pro fanoušky (Kodaň a Řím) obdrží fanoušci, kteří se zaregistrují u stánku značky Volkswagen, bezplatně tričko „EURO Mobility Shirt“ ve své velikosti. Toto tričko bude pro návštěvníky klíčem k mobilitě v příslušném areálu.

Na tričkách je kód QR. Po jeho naskenování se fanouškům na mobilním telefonu otevře domovská stránka značky Volkswagen, na níž naleznou širokou škálu nabídek pro mobilitu. Mezi ně patří služba „Volkswagen Free Chauffeur“ a také – s podporou externích partnerů – nabídky elektroskútrů, jízdních kol a rikš. Fanoušci s tričkem „EURO Mobility Shirt“ mohou tyto dopravní prostředky využívat za zvýhodněné sazby.

Volkswagen podporuje všechny oblasti fotbalu

Volkswagen se jako oficiální partner pro mobilitu účastní všech turnajů UEFA pro národní týmy od roku 2018, což platí i pro EURO 2020 posunuté kvůli koronavirové pandemii na letošní léto. Volkswagen podporuje osm týmů – Dánsko, Německo, Finsko, Francii, Rakousko, Rusko, Nizozemí a Švýcarsko – které se kvalifikovaly na mistrovství Evropy ve fotbale, EURO 2020, které se koná od 11. června do 11. července 2021 .

 

Foto: Návštěvníci Mnichova a Kodaně mohou během mistrovství Evropy bezplatně využívat službu „Volkswagen Free Chauffeur“

 

 

S VW modelem ID.3 do budoucnosti elektromobility a ještě dál

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YouTube
Share