Dolní Vítkovice otvírají Svět techniky, Bolt Tower a na objednávku i muzea

Dolní Vítkovice (DOV) se od soboty znovu otevřou návštěvníkům. Zprovozní Velký svět techniky, včetně jeho expozice pro nejmenší, dále Bolt Tower a také Milan Dobeš Museum a expozice hornického muzea v Landek Parku. „Velký svět techniky bude celý otevřený jen na víkendy. Dětský svět v přízemí budovy Velkého světa, ale necháme v provozu na všechny dny a maminkám ulevíme i tím, že současně pojede i kavárna a bistro, aby chvilku nemusely vařit,“ říká Petr Koudela, ředitel DOV.    

 

Kavárna na Bolt Tower nabídne občerstvení také po všechny dny a v pátek a sobotu dokonce v prodloužené otevírací době do 20 hodin. Také vysokopecní prohlídkový okruh, který zahrnuje Bolt Tower, bude možné normálně absolvovat. Landek Park a Milan Dobeš Museum umožní prohlídky vždy od úterý do neděle na základě předem provedených rezervací, které si lidé musí udělat předem elektronicky. Malý svět techniky U6 zůstává až do odvolání zcela uzavřený.

 

DOV také sází na nové služby, které lze najít na jeho e-shopu (www.eshop.dolnivitkovice.cz).  Kromě lahví s kyslíkem, které zájemcům už nějaký čas nabízí v rámci projektu „Tlakem proti virům“, teď přišel i s nabídkou nejrůznějších dárků a zážitků a také s možností nechat si od kuchařských profesionálů z DOV upéct vánoční cukroví.

 

„Naše paní kuchařky mívají touto dobou za běžné situace plné ruce práce, starají se o největší akce v Dolních Vítkovicích a na jejich kulinářském umění si ještě nedávno pochutnávaly největší hvězdy festivalů, koncertů a konferencí. Teď je současná situace brzdí. A tak přišly s nápadem péct poctivé domácí cukroví na objednávku,“ vysvětluje Koudela.

 

Pokud tedy někdo nemá čas nebo ten správný grif na cukroví, stačí se bez zbytečného stresu a shonu podívat na e-shop DOV.  Kilový balíček obsahuje devět druhů vánočního cukroví. I tímto malým nákupem mohou lidé podpořit DOV v této nelehké době.

YouTube
Share