Test – Sony XPERIA 10 V

Do naší redakce jsme dostali k testování, , mobilní telefon od renomovaného výrobce Sony XPERIA 10 V. V cenové úrovni kolem deseti tisíc je to střední třída mobilních telefonů .

Rozbalení a instalace

Mobilní telefon je dodáván v krabičce bez ostatních komponentů jako je dobíjecí kabel či nabíječka. tedy zapneme a instalujeme. Je opravdu zajímavé, jak se šetří.
Telefon jsme rozbalili a začali jsme instalovat. Vložíme Sim kartu. A pokračujeme v nastavení jazyka a všech ostatních funkcí. Není to nic Složitého a zvládne to průměrně zkušený uživatel. Dle informací výrobce je možné do tohoto telefonu vložit 2 sim karty najednou. To jsme si také ověřili a tato možnost je zde přítomna.

 

informace od výrobce

Mobilní telefon – 6,1″ OLED 2520 × 1080, operační paměť 6 GB, vnitřní paměť 128 GB, dual SIM, procesor Qualcomm Snapdragon 695 5G, fotoaparát: 48Mpx (f/1,8) hlavní + 8Mpx širokoúhlý, přední kamera 8Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, Jack (3,5mm) a USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení, baterie 5000 mAh, model 2023, Android

 

Testujeme.

Telefon jako takový uspokojí každého zájemce pro focení a kvalitní telefonování a poslouchání hudby. Propojení telefonu se sluchátky je naprosto jednoduché a pohodové. Během našeho testu jsme vyzkoušeli dvoje sluchátka 1 od výrobce sony 1 neznačkové a obě jsme spárovali a fungovali kvalitně a výborně.
Co se týká telefonování. A další funkcí tak zde jsme se nesetkali s žádným větším problémem. Telefon poskytuje kvalitní Příjem telefonního signálu a stejně tak Je jednoduché fotografování. Telefony sony již od svého zahájení vykazují vynikající fotografické Vlastnosti. A to jsme si také ověřili. Realistické fotky a kvalitní videa. Nás potěšili během testování tohoto mobilního telefonu.Trochu nám chybí možnost bezdrátového dobíjení.

Další podstatnou částí testu bylo podrobení kvality, baterie. A ta uspěla velmi dobře. Akorát jsme zjistili, že je nutné při vybití baterie delší dobu na nabití baterie telefonu.
Nastavili jsme čtečku otisku prstů a používali. Musíme konstatovat Že při našem testu šlo vše v pořádku. Čtečka otisku prstů Je dnes takovým standardem v pro bezpečnost, zvláště v oblasti bankovnictví a dalších služeb, které jsou háklivé na napadnutí hackery.

 

Spotřebitelský test: sluchátka SONY WF-C700N

Závěrem

Tento telefon po našem testu můžeme doporučit uživatelům, kteří chtějí Mít telefon s dlouhou výdrží baterie a současně vytvářet kvalitní fotografie. Samozřejmě, že se najdou některé nedostatky, jako je delší doba dobíjení. Tato delší doba dobíjení je však vykoupena zase delší výdrží baterie. Málokterý telefon v současný době vydrží 2 až 3 dny používání, a tak na výlet či dovolenou se tato výdrž velice dobře hodí.
Během testu jsme pořídili také mnoho fotografií a videí a ty odpovídají kvalitě telefonu xperia. Sony se zaměřuje u svých mobilních telefonů právě na tento segment. A nejen na něj. Poslech hudby je z tohoto telefonu také vysoce kvalitní. Tedy musí. Můžeme konstatovat, že všechny parametry střední třídy pro telefon splňuje telefon Sony XPERIA 10

Další informace u výrobce ZDE