Štědrý den v síti O2: více spojených hovorů i přenesených dat

Nouzový stav, karanténní opatření a Vánoce v užším kruhu rodinném. Tak vypadají letošní svátky v Česku. Síť O2 letos na Štědrý den spojila rekordní počet hovorů a padl i vánoční rekord v objemu přenesených dat.

„Vzhledem k aktuálním vládním opatřením tráví Češi letošní svátky spíše doma a místo návštěv si se svými blízkými volají. Letos na Štědrý den spojila síť O2 o 1,2 milionu více hovorů než loňský rok,“ popisuje Kateřina Mikšovská z tiskového oddělení O2.

Celkem operátor 24. prosince spojil téměř 14,6 milionu hovorů a přenesl více než 14 milionů SMS. Nejvíce si lidé prostřednictvím mobilů přáli ještě před svátečním obědem – nejvytíženější hodina byla tradičně mezi desátou a jedenáctou dopoledne, kdy síť O2 spojila přes 1,7 milionu hovorů a zpracovala 1,4 milionu odeslaných SMS.

 

Stále více datového provozu se přesouvá na sociální sítě a komunikační platformy. „Největším rekordmanem v objemu přenesených dat byl letos Instagram, který přenesl o 550 % více dat než loni,“ dodává Mikšovská.

I během nejvytíženějších chvil v roce fungovala síť O2 bez problémů.