Řidič kamionu zablokoval silnici na Karlovarsku: Nadýchal téměř dvě promile alkoholu

Téměř sedm hodin byla v pondělí uzavřena silnice mezi obcemi Radošov a Velichov na Karlovarsku. Důvodem byl zapadlý nákladní automobil, jehož řidič měl při dechové zkoušce pozitivní výsledek na alkohol.

Krátce před jedenáctou hodinou dopoledne přijali policisté oznámení o nákladním vozidle, které blokovalo pozemní komunikaci mezi uvedenými obcemi.

Po příjezdu hlídky na místo se zde nacházel kromě zapadlého kamionu také jeho šedesátiletý řidič. K dopravní nehodě nedošlo, vozidlo uvízlo pravděpodobně při otáčení.

Policisté u muže provedli orientační dechovou zkoušku, která prokázala 1,83 promile alkoholu. Řidič uvedl, že alkohol měl konzumovat až po vystoupení z vozidla.

Kvůli nutnosti přeložení nákladu a vyproštění zapadlého kamionu byla silnice uzavřena téměř sedm hodin.

Po úspěšném vyproštění však muž před zraky policistů opět usedl za volant nákladního vozidla a rozjel se směrem na obec Velichov. Policisté se rozhodli vozidlo předepsaným způsobem zastavit a řidiče znovu zkontrolovat. Druhá dechová zkouška tentokrát ukázala hodnotu 1,95 promile alkoholu. Na místě mu proto byla zakázána další jízda a policisté mu zadrželi řidičský průkaz.

Policisté z obvodního oddělení Karlovy Vary – město zahájili ve věci úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

zdroj: Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje