Naděje x Vyhynutí: Snímky slavné fotografky Ami Vitale k vidění ve dvorském safari parku

Jedinečnou příležitost vidět zblízka nejlepší snímky americké reportážní fotografky Ami Vitale mají návštěvníci safari parku od pátku 19. dubna na její nové výstavě Naděje x Vyhynutí, která se z pražského Czech Photo Centra přesunula do Dvora Králové.

Práce Ami Vitale je úzce spojena se Safari Parkem Dvůr Králové. V roce 2009 fotila převoz nosorožců bílých severních ze Dvora Králové do Keni a v jejich dokumentování pokračuje až do současnosti, kdy na světě zbývají poslední dva jedinci.

Fatu samice nosorozce bileho severniho Ami Vitale

Výstava, které vévodí mimořádné snímky posledních okamžiků samce nosorožce Sudána, nabídne také ukázky ze života sloních a žirafích sirotků nebo příběhy domorodých komunit žijících na severu Keni.

Posledni okamžiky Suduna foto Ami Vitaleon

Ami Vitale pravidelně fotí pro National Geographic a její snímky získaly řadu ocenění. V loňském ročníku World Press Photo zvítězila v kategorii Příroda právě se souborem fotografií osiřelých sloních mláďat. Záchranná stanice Reteti v Keni je první africkou rezervací, kterou spravují místní komunity a navíc je unikátní tím, že se tam o zvířata nestarají pouze muži, ale i domorodé ženy.

 

Na výstavě Naděje x Vyhynutí ve dvorském safari parku bude představeno přes třicet fotografií a návštěvníci ji mohou navštívit každý den od 19. dubna do 15. září v galerii Tengenege vedle Zooshopu.