Na střeše obchodního centra Arkády Pankrác naleznete unikátní svět medúz

Při předvánočních nákupech v OC Arkády Pankrác si najděte čas na odpočinek na střeše obchodního centra, kde objevíte ojedinělou expozici ze světa mořských živočichů.

Svět Medúz

Je to Svět Medúz, kde naleznete více než 10 tisíc medúz různých druhů, tvarů i velikostí ladně se vznášející ve  38 akváriích. K nejpozoruhodnějším exemplářům patří Turritopsis dohrnii, také známá jako medúza Benjamina Buttona. Tyto medúzy jsou schopny ovlivnit svůj životní cyklus a z dospělé fáze medúzy se vrátit do stádia polypu. Pro tuto svou schopnost je nazývána nesmrtelnou. Najdete zde i čtyřhranku Fleckerovu, zvanou také mořská vosa, která patří mezi nejjedovatějších živočichy světa. Obývá pobřežní vody okolo Austrálie. Jedná se o medúzu, kterou je velice snadné ve vodě přehlédnout. Z jejího těla ale sahají až 3 metry dlouhá tenká lepkavá chapadla vybavená množstvím žahavých buněk.

Svět medúz
Svět medúz

Svět medúz je doplněn audiovizuálnímí efekty a pro děti je připraveno interaktivní akvárium i dětský koutek. Poté co ji projdete přízemní chodbu s kulatými akvárii, můžete po schodech vystoupit do prvního patra.Zde vaši pozornost hned upoutá největší akvárium ve tvaru koule, které se uchází o zápis do Guinnesovy knihy rekordů.

 

Svět medúz
Svět medúz

 

Děti potěší tobogán, kterým se mohou sklouznout z prvního patra do přízemní prostorné místnosti, na jejíž čelní stěně je umístěno velké oválné akvárium. Tato největší místnost slouží také k odpočinku. Můžete se zde posadit na podlahu, sledovat pohyb medúz ve velkém akváriu i světelné efekty promítané na stěnu.

Svět medúz
Svět medúz

 

Bistro Medúz

V předsálí u pokladny najdete toalety a projdete-li chodbou překvapí Vás bistro Medúz, s výhledem na okolí obchodního centra. Pod lustry ve tvaru medúz naleznete klid a pohodu, na chvíli se ocitnete zcela  mimo ruch nákupního centra. Menu nabízí řadu lákavých specialit, dezertů, polévky, teplých pokrmů a snídaňové menu.

Bistro Medúz
Bistro Medúz

 

Svět Medúz najdete na střeše OC Arkády Pankrác, v 2. patře. Vstup je přes střechu ze zákaznického parkoviště.

reklama

 

Otevírací doba:

Meduzárium

PO-NE  9:00 – 21:00

Bistro Medúz

PO-NE 8:00 – 21:00 

Více informací naleznete ZDE