Lewis Hamilton třetí ve sprintu, McLaren double Norris zvítězil

Závod se jel na 18. kol. Yuki Tsunoda startoval z posledního místa. Charles Leclerc havaroval při jízdě na startovní rošt a v závodě nestartoval. Start závodu byl za safety carem za mokrých podmínek. Piloti startovali na pneumatikách do přechodných podmínek.

Start závodu

Yuki Tsunoda byl zařazen na startovní rošt. Dvě kola byly odjety za safety carem. Bylo rozhodnuto, že start bude z pevných pozic. Max Vestappen byl vyšetřován, že byl při startu mimo pozici,ale nakonec za to penalizován nebyl. Kimi Antonelli nedobrzdil do první zatáčky a propadá se, v čele závodu jsou oba piloti McLaren. Za nimi je Max Verstappen a Kimi Antonelli. . Dobrý start měl Lewis Hamilton. Ve 3. kole útočil George Russell na Kimi Antonelliho. Trať začala rychle osychat, ale stále byla kluzká. Carlos Sainz po vnitřní straně předjel Estebana Ocona v 5. kole, ale ten si vzápětí vzal pozici zpět. Postartovní incident mezi Oscarem Piastrim a Kimim Antonellim nebude vyšetřován. V 8. kole Alex Albon útočil na Lewise Hamiltona. V 10. kole George Russell stíhal Kimi Antonelliho. Lewis Hamilton hlásil problémy s nedotáčivostí vozu.
V 11. kole povolen systém DRS

Yuki Tsunoda zajel do boxu a přezul na žlutou sadu pneumatik.

Ve 12. kole absolvoval pit stop Lewis Hamilton a přezouvá n ačervenou sadu. Na žlutou sadu přezuli i další piloti. Lewis Hamilton předjel Gabriela Bortoleta. V boxech také Max Verstappen a přezouvá na červenou sadu pneumatik. V důsledku nebezpečného vypuštění došlo ke kontaktu v boxech mezi Verstappenem a Antonellim. Carlos Sainz utrpěl poškození pneumatiky po nárazu do zdi a odstupuje ze závodu. Ve 14. kole Lewis Hamilton předjel Maxe Verstappen. Max Verstappen penalizován 10 sec za nebezpečný výjezd z boxu a kontakt s Kimi Antonellim

Po nehodě Fernanda Alonsa následoval safety car

V 15. kole po nehodě Fernanda Alonsa, který narazil do zdi po kontaktu s Liamem Lawsonem, vyjel na trať safety car. Incident mezi Alonsem a Lawsonem bude vyšetřován po závodě.NOR PIA HAM VER ALB RUS STR LAW BEA TSU ANT GAS HUL HAD OCO BOR DOO
V 18. kole ukončen safety car. Herečka Rosé odmávala v cíli šachovnicovou vlajkou. Ve sprint závodě zvítězil Lando Norris, za ním Oscar Piastri a na místě třetím Lewis Hamilton.

Další pořadí v cíli:
ALB RUS STR LAW BEA TSU ANT GAS HUL HAD OCO BOR VER DOO
Nedokončili: Alonso, Sainz. Do závodu nenastoupil Leclerc

SPRINT

Pos No Driver Car Laps Time/retired Points
1 4 Lando Norris McLaren Mercedes 18 36:37.647 8
2 81 Oscar Piastri McLaren Mercedes 18 +0.672s 7
3 44 Lewis Hamilton Ferrari 18 +1.073s 6
4 63 George Russell Mercedes 18 +3.127s 5
5 18 Lance Stroll Aston Martin Aramco Mercedes 18 +3.412s 4
6 22 Yuki Tsunoda Red Bull Racing Honda RBPT 18 +5.153s 3
7 12 Kimi Antonelli Mercedes 18 +5.635s 2
8 10 Pierre Gasly Alpine Renault 18 +5.973s 1
9 27 Nico Hulkenberg Kick Sauber Ferrari 18 +6.153s  
10 6 Isack Hadjar Racing Bulls Honda RBPT 18 +7.502s  
11 23 Alexander Albon Williams Mercedes 18 +7.522s P+5s
12 31 Esteban Ocon Haas Ferrari 18 +8.998s  
13 30 Liam Lawson Racing Bulls Honda RBPT 18 +9.024s P+5s
14 87 Oliver Bearman Haas Ferrari 18 +9.218s P+5s
15 5 Gabriel Bortoleto Kick Sauber Ferrari 18 +9.675s  
16 7 Jack Doohan Alpine Renault 18 +9.909s  
17 1 Max Verstappen Red Bull Racing Honda RBPT 18 +12.059s P+10s
NC 14 Fernando Alonso Aston Martin Aramco Mercedes 13 DNF  
NC 55 Carlos Sainz Williams Mercedes 12 DNF  
NC 16 Charles Leclerc Ferrari 0 DNS  

Note –

  • Verstappen received a 10-second time penalty for an unsafe release.
  • Bearman received a five-second time penalty for an unsafe release.
  • Albon received a five-second time penalty for failing to stay above the minimum lap time under the Safety Car.
  • Lawson received a five-second time penalty for causing a collision.

Výsledky – Grand Prix Formule 1 – 2025

 

Formule 1 – CRYPTO.COM MIAMI Grand Prix 2.- 4.5.2025