David proti Goliáši. Zvládne rakouskou klasiku Forejt, který ji nikdy ani nejedl, a nebo Punčochář, který ji má na jídelním lístku v restauraci?

Ve třetí sérii Souboje na talíři Jana Punčocháře a Přemka Forejta čekají samá překvapení. Nikdy dopředu neví, kam pojedou, kdo tam na ně bude čekat a co budou vařit. Ve středeční, již čtvrté, epizodě se vypraví na Vysočinu. Tam je přivítá zpěvák Matěj Ruppert, který kromě hudby miluje i skvělé jídlo a rád jezdí na místa, kde žili slavní muzikanti. Proto je vezme do rodného domu Gustava Mahlera, kde nyní je výtečná restaurace. Souboj na talíři přímo ze dvora budovy kousek od Humpolce, kde se narodil slavný český hudební skladatel diváci TV Nova uvidí 20. září ve 21:35.

 

„Já mám jídlo hrozně rád. Oba kuchaře dobře znám. S Přemkem se známe trošku víc a myslím, že jsme i přátelé. S Honzou jsem se párkrát viděl, když jsem byl v jeho restauraci. V Souboji na talíři se chci oběma mistrům dívat pod ruce a něco se přiučit,“ říká zpěvák Matěj Ruppert, proč přijal účinkování ve čtvrtém díle Souboje na talíři. Jeho hlavním úkolem bude Přemkovi a Honzovi zadat úkol a vymyslet sázku, o kterou se bude hrát.

 

Přemek Forejt a Jan Punčochář musí uvařit tafelspitz, vařené hovězí s houskovým křenem.

Tedy pokrm, který Přemek Forejt nikdy v životě nejedl, ale Honza Punčochář ho má ve své restauraci U Matěje na jídelním lístku. Kdo souboj ve vaření prohraje, bude muset sníst extrémně pálivý chips.

Při přípravě tafelspitzu je potřeba dbát na uvaření hovězího masa. Když je tafelspitz měkký, vyjme se z vývaru. Poté se vývar použije na zadělání žemlového křenu. Přidá se smetana a k tomu se podává restovaný brambor. U restovaných brambor je nejdůležitější, aby byly křupavé, dochucené cibulkou. Pažitka navrch a jemně česneku.

Jan Punčochář udělá tafelspitz ve třech chodech: polévka, kvasnicové knedlíčky a slané palačinky.

Začne silným vývarem, kde základem je kořenová zelenina, divoké koření, tafelspitz a morkové kosti. To vše se vaří zhruba dvě hodiny. Pak se začne věnovat přílohám, kterých připraví tři druhy. K tomu navíc tři druhy omáček…

Přemek Forejt ví, že v klasické verzi nemůže Honzu porazit, proto se rozhodne pro svou verzi nazvanou „tafel-phó“. Prvně nasolí a opepří květovou špičku a maso si zatáhne. Dá ji do hrne, zalije vodou a přidá mátu, badyán, skořici, hřebíček…

Jak dopadne jejich souboj? Zvítězí tradiční verze rakousko-uherského pokrmu, a nebo originální verze? A kdo sní pálivý chips? To uvidíte zítra ve 21:35 na TV Nova a nebo už teď na Voyo.