Halové mistrovství světa v Nankingu se uskuteční až v březnu 2023

Halové mistrovství světa v Nankingu se uskuteční až v březnu 2023, dohodla se na tom Světová atletika s čínskými pořadateli. Jde již o druhé odložení šampionátu.

„Ačkoli v posledních několika týdnech spolupracujeme s organizačním výborem a Čínskou atletickou asociací, abychom mohli vyhodnotit konání (HMS), vzhledem k současné globální situaci stále existuje značná nejistota ohledně stavu pandemie covid-19 na počátku roku 2021,“ stojí v prohlášení Světové atletiky (WA) ze čtvrtečního rána.

Mezinárodní asociace dále uvádí, že musela zvážit bezpečnost sportovců a osob zajišťujících uskutečnění akce, stejně jako rizika spojená s účastí velké skupiny lidí na akci za pandemické situace a také plně respektovat pravidla v hostitelské zemi. Ze sportovního hlediska (krátká halová sezona) navíc není možné šampionát posouvat dál než na konec března, přičemž už nyní měl Nanking proběhnout v jeho polovině.

„Byli bychom rádi, kdyby Nanking zůstal hostitelem halového mistrovství světa vzhledem k rozsáhlému plánování a přípravám, které do této akce vložil, takže jsme se dohodli, že tuto akci uspořádají rok po HMS v Bělehradě v roce 2022,“ vysvětluje WA odklad ne o jeden, ale o dva roky.


zdroj :