FORMULA E oznamuje změny ve  vedení

Formule E oznámila, že Jamie Reigle odstoupí z funkce generálního ředitele.Během posledních čtyř let vedl Reigle Formuli E ve spolupráci se zakladatelem a předsedou Alejandrem Agagem a nyní se přesune do role poradce na zbytek sezóny, aby zajistil hladký přechod do vedení.

Reigle, který byl jmenován v roce 2019, vedl mistrovství světa ABB FIA Formule E v době pandemi , vybudoval multidisciplinární výkonný tým a představil řadu iniciativ, které podporují strategickou pozici a pokračující vývoj Formule E.

Během svého funkčního období Reigle dohlížel na zavedení nového sportovního formátu, který se setkal s univerzálním nadšením fanoušků, týmů a partnerů, na uvedení vozu GEN3 a na implementaci technických, obchodních a finančních předpisů, které posilují obchodní model společnosti. Týmy a výrobci Formule E.

Představenstvo Formule E s potěšením oznamuje jmenování Jeffa Doddse generálním ředitelem od 5. června. Dodds přichází z Virgin Media O2 a povede další fázi růstu Formule E jako první mistrovství světa v elektrickém motorsportu a hnací síla udržitelnosti v elitním sportu.

Dodds má prokazatelné výsledky v budování dynamických mediálních podniků. Poslední dva roky působil jako provozní ředitel ve Virgin Media O2 a předtím zastával vedoucí pozice ve Virgin Media jako COO, Managing Director a Chief Marketing Officer. Dva roky žil a pracoval také v Nizozemsku jako generální ředitel telekomunikační společnosti Tele2.

Dodds zastával výkonné funkce ve společnostech Callaway Golf a Honda, zatímco dnes je členem představenstva organizace pro rovnost zdravotně postižených The Valuable 500 a je nevýkonným ředitelem oddělení pro  bydlení a komunity.

Alejandro Agag, zakladatel a předseda, Formule E:

„Jsem potěšen, že mohu přivítat Jeffa Doddse jako generálního ředitele před vzrušující fází pro Formuli E, když stavíme na úspěchu sezóny 9. Jeff přináší do Formule E osvědčené dynamické vedení a působivé provedení a představenstvo je připraveno využít potenciál Formule E ve prospěch našich fanoušků, týmů, výrobců, partnerů a zainteresovaných stran.

„Rád bych poděkoval Jamiemu za jeho vedení v posledních čtyřech letech a vítám jeho podporu ve zbytku sezóny. Užil jsem si partnerství s Jamiem, abych navázal na svou zakládající vizi a zároveň jsem si znovu představil definici úspěchu pro Formuli E. Bylo mi potěšením s ním pracovat a těším se, až ho v budoucnu budu moci přivítat na závodech Formule E.“

Jeff Dodds, generální ředitel, Formule E:

„ Těší mne, že mohu převzít roli generálního ředitele ve Formuli E. Moje vášeň pro automobilismus, sport a zábavu znamená, že jsem z této příležitosti neuvěřitelnou radost. Formula E je jedinečná platforma, která spojuje špičkovou technologii s nejudržitelnějším sportem na světě a poskytuje nekonečný potenciál pro inovace a pozitivní změny. Ve Formuli E je tým světové třídy a jsem nadšený, že je mohu vést do další kapitoly, která bude utvářet budoucnost motoristického sportu a nově definovat, co je možné.“

Jamie Reigle :

„Bylo to pro mě čest vést Formuli E za poslední čtyři roky. Původně mě přitahovala jedinečná pozice Formule E jako sportu na pomezí inovací, udržitelnosti a elektrické mobility. To, co jsem poznal, bylo mnohem ambicióznější a pokornější; vášnivá skupina lidí, kteří se zavázali budovat globální sport a zároveň měnit svět. Tato mise pokračuje pod novým vedením a jako někdo, kdo těžil z partnerství s Alejandrem, rád podpořím Jeffa, než se vrátím k životu jako vášnivý fanoušek Formule E.“

Jamie Reigle

Zdroj: ABB FIA Formula E

Foto: FIA Formula E