ABB představila mobilní nabíjecí stanici určenou pro 9. sezónu Formule E

  • Dobíjecí stanice ABB pro závody Formule E má maximální výkon 160 kW
  • Schopnost nabíjet 2 vozy současně před závodem snižuje uhlíkovou stopu a podporuje udržitelnost

Společnost ABB představila dobíjecí stanici, kterou bude používat v 9. sezóně mistrovství světa ABB FIA Formule E, kdy se v rámci seriálu ujme své nové role oficiálního dodavatele nabíjecí technologie.

Ve spolupráci s inženýry Mezinárodní automobilové federace (FIA) a Formule E vyvinula společnost ABB kompaktní, spolehlivé a bezpečné řešení pro nabíjení nových vozů 3. generace jak před vlastním závodem, tak mezi jednotlivými jízdami. Dobíjecí stanice ABB Formule E Race Charger byla navržena a vyvinuta jako robustní, ergonomické a na míru připravené řešení, což usnadňuje přepravu do různých částí světa i instalaci její instalaci.

Každá dobíjecí stanice může dodávat maximální výkon 160 kW a je rovněž schopna před závodem nabíjet dvě vozidla současně s výkonem 80 kW.

Tato schopnost umožňuje závodním týmům využívat kapacitu jedné jediné jednotky pro „dvojité nabíjení“, což výrazně snižuje jak uhlíkovou stopu nabíjecí stanice, tak emise generované dopravou, protože již není potřeba jedna dobíjecí stanice na jedno závodní vozidlo.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je technologický lídr v oblasti elektrotechniky a automatizace umožňující udržitelnější budoucnost. Spojením technického know-how a softwaru přináší řešení pro optimalizaci výroby, dopravy, rozvodu a distribuce energie a provozu budov. 

ABB je špičkou v oboru už přes 130 let a se svými 105 000 zaměstnanci přináší na trh inovace urychlující transformaci průmyslu. www.abb.com