Silvestrovské jízda na Lößnitzgrundbahn

Během mini výletu s Lößnitzgrundbahn je připraveno k přivítání Nového roku nejlepší šumivé víno, skutečně dobré Prosecco z Venetien. 

Silvestrovská jízda

– Zpáteční cesta vlakem Lößnitzgrund mezi Radebeul Ost a Radeburg
– důvtipný a zkušený SACHSENTRÄUME – průvodce
– Ochutnávka čtyř vybraných špičkových šumivých vín ze Saska a Venetia
– Slavnostní občerstvení k ochutnávce šampaňského
– Příběhy a anekdoty o přelomu roku, šumivého vína a úzkorozchodné železnice

Doba jízdy:

2,5 hodin

Sraz:

14:15 v Radebeulu Ost (nástupiště úzkorozchodné železnice)

Jízdné:

od 13 let 69 EUR / osoba
6 – 12 let 49 EUR / osoba
Zákazníci předplatného VVO / MDV od 13 let 64 EUR

Rezervace:

Sachsenträume
Reise- und Veranstaltungsgesellschaft mbH
Könneritzstrasse 11
01067 Drážďany
Telefon 0351 21391340

 

Více informací naleznete ZDE

 

Kalendář akcí v roce 2020 je k dispozici ZDE

Foto: Andreas Schmidt

 

Trasa jízdy Lößnitzgrundbahn

V okolí Drážďan je v provozu několik parních železnic.  Lößnitzgrundbahn se nachází přímo na severozápadě hlavního města Saska a z druhé strany se vine Weißeritztalbahn. Lößnitzgrundbahn je často nazývána „jezevčíkem Lößnitz“.

Bimmelbahn vyjíždí z Radebeulu, města vína a Karla Maye. Z vlakového nádraží úzkorozchodné železnice v Radebeulu Ost se vlak zatáčí přímo městem a před jeho první zastávkou na nádraží „Weißes Roß“ křižuje silnici a  tramvajové koleje „Kultourlinie 4“ z Drážďan přes Radebeul a Coswig do Weinböhl.  Zde se již nabízí krásný výhled na Radebeulské vinice „Hoflößnitz“.

Když vlak vyjede z nádraží,  pomalu vjíždí do malebného krje Loessnitzgrund. Zde se vyplatí udělat si zastávku. Stejnojmenná zastávka může být také výchozím bodem pro okružní výlet po vinicích.

Další zastávkou je nádraží Friedewald. Odtud začíná lokomotiva hlasitě odfukovat Lößnitzgrundbahn , protože nyní postupně opouští Lößnitzgrund a dosahuje na jednu z mála křížení na trase s vlakovým nádražím Friedewald Bad. Zde začíná část trasy  přes rybníky Dippelsdorf. Trasa vede přímo přes 210 m dlouhou hráz do lesa Moritzburg a krajiny rybníků.

Za chvilku již vlak dorazí do nádraží Moritzburg. Je to výchozí bod pro mnoho kulturních cílů. Hrad Moritzburg a Fasanenschlösschen  zvou k návštěvě. V zimě se zámek Moritzburg každoročně stává pohádkovým zámkem z klasické pohádky  „Tři oříšky pro Popelku“.

Věděli jste, že v Sasku je maják? Pak stojí za to udělat si výlet a odbočit ze zastávky Cunnertswalde k Großteichu, kde najdete tuto zvláštní stavbu. V průběhu trasy procházíte krajinou mezi obcemi Bärnsdorf a Berbisdorf. Také zde jsou zastávky stejného jména na Bimmelbahn vhodným výchozím bodem pro cyklistické a turistické výlety.

Vlak přijíždí do  vlakového  nádraží Radeburg, kde je cílová stanice. Zillestädt se jednou ročně stává centrem Saska.  Každou neděli před růžovým pondělkem se koná největší masopustní průvod v Sasku v Radeburgu. Lößnitzgrundbahn  vypravují v tento den několik zvláštních vlaků.