Zahájení komentovaných setkání v ZOO Ostrava

Tuto sobotu budou zahájena komentovaná setkání u vybraných druhů zvířat. Můžete si tak zpestřit prohlídku zoo a těšit se na rozšířená i zbrusu nová setkání.

V tomto období budou komentovaná setkání probíhat převážně o víkendech a svátcích, ale ani návštěvníci upřednostňující prohlídku zoo v pracovní dny nepřijdou zkrátka. Každý den mohou zájemci vidět péči o slony nebo krmení šimpanzů, medvědů a hulmanů. Od května pak přibydou další druhy, jako jsou velbloudi či žirafy. A jakmile bude dostatečně teplo, otevře se i průchozí expozice Ráj lemurů, kde bude probíhat komentované krmení lemurů. Novinkou letošní sezóny je zařazení komentovaného setkání u makaků lvích. Tito vzácní indičtí primáti se v loňském roce přestěhovali do nové moderní expozice Wanderu.

Časový harmonogram aktuálních komentovaných setkání od 25. března:


– KAŽDÝ DEN


10:00    medvědi a hulmani
12:00    šimpanzi
začátek 13-13:30 denní péče o slony
15:00    medvědi a hulmani
16:45    medvědi a hulmani

– VÍKENDY A SVÁTKY


9:30     pandy
11:00     mandrili
11:30     makaci – NOVĚ
13:00    ary (pouze SO)
13:30    vydry
14:30    hroši – dočasně pouze krmení bez komentáře chovatele

Změny v harmonogramu lze sledovat zde.

Pandy červené


Dovolujeme si upozornit, že komentované setkání může být z nenadálých provozních či veterinárních  důvodů zrušeno.

Komentovaná setkání v ostravské zoo představují pro návštěvníky vítané zpestření prohlídky. Lidé se během nich kromě pozorování zvířat od chovatelů zároveň dozvědí také řadu zajímavostí o chovu daného druhu v lidské péči i aktuální situaci ve volné přírodě, která není často nijak příznivá. Pro mnohé, ve volné přírodě ohrožené druhy, se stává chov v zoologických zahradách poslední možností, jak tato zvířata uchovat pro příští generace.


Od 1. dubna se mohou zájemci těšit i na komentované prohlídky skleníků.

Nově je možné se přihlašovat prostřednictvím rezervačního systému: https://www.zoo-ostrava.cz/cz/akce-v-zoo/komentovane-prohlidky/, kde jsou i podrobné informace k prohlídkám.

 
 
Foto : autor Pavel Vlček.