Vodní slalomářka Fišerová na generálce před OH obhájila na ME stříbro

Stejně jako loni a v roce 2017 získala kanoistka Tereza Fišerová na evropském šampionátu ve vodním slalomu stříbro. Na vítěznou Španělku Miren Lazkanovou ztratila česká olympionička v italské Ivree 36 setin a slaví už pátou medaili z velké akce. Na zlato však zatím čeká. Obhájkyně titulu Gabriela Satková finále po řadě chyb nejela, stejně jako Tereza Kneblová. Nadějnou čtvrtou pozici nepřetavil v postup ze semifinále ani Vojtěch Heger a vyřazení kousal i Lukáš Rohan.

 

Zlato jí však stále uniká

Třiadvacetiletá kanoistka, jež bude Česko v létě reprezentovat na olympijských hrách v Tokiu, se v kvalifikaci i v semifinále trápila a postupovala jen těsně. Ve finále ale zajela svou nejpovedenější jízdu a získala pátou medaili z velké akce.

Finálová jízda byla v jejím podání jiná. Navzdory „šťouchu“ v jedenácté brance, který ji připravil o zlato, byla časem 102,51 o devět sekund rychlejší než v semifinále. Jen jedna soupeřka se dostala před ni. Tentokrát prohrála o 36 setin se Španělkou Miren Lazkanovou.

„Já jsem prostě stříbrná žena, to zlato mi není souzené. Mrzí mě to. Lhala bych, kdybych říkala, že ne,“ poznamenala kanoistka, která má vedle stříbrných medailí z ME také stříbro a bronz z MS 2017 a 2018.

Fišerová se postarala o druhou českou individuální medaili na tomto šampionátu po sobotním titulu kajakáře Víta Přindiše. Cení si ho více než loňského druhého místa z Prahy. „Je určitě vzácnější. Ta konkurence tady byla mnohem větší, a i ta jízda byla podle mě povedenější než v Troji. Jsem nesmírně ráda, že jsem to stříbro obhájila,“ doplnila.

Ve finále kanoistů obsadil Václav Chaloupka 10. místo.

Zdroj foto: FB Český vodní slalom a sjezd