Vitana kápla na chuť s novými tekutými bujóny

 V kuchyni to nemáme vždy lehké. Chceme jíst moderně a vyladit svá jídla k dokonalosti — příkladem může být třeba orientální kuskus, italské rizoto nebo dýňová polévka. Ovšem všechny tyto pokrmy mají jedno společné: na jejich přípravu a dochucení je nutné mít po ruce vždy poctivý vývar. Jenže doba se s námi nepáře, potřebujeme šetřit čas a nemůžeme v kuchyni strávit dlouhé hodiny. Stejně tak potřebujeme šetřit peníze: neplýtvat potravinami a přesně je dávkovat.

 

Pomůže nám s tím novinka, která ještě před nedávnem v obchodech prostě nebyla k dostání – tekuté koncentrované bujony.

S tímhle úplně novým produktem přišla na jaře letošního roku tradiční česká značka Vitana. Pár kapkami koncentrovaného bujonu je možné naprosto přesně doladit domácí gurmánskou večeři, ale stejně rychle a pohodlně z něj můžete připravit několik litrů vývaru. Snadno se dávkuje a na boku lahvičky máte navíc měřítko.

Jedna lahvička o objemu 180 ml, kterou můžete mít vždy po ruce v chladničce, v sobě ukrývá silnou, koncentrovanou chuť na přípravu až devíti litrů vývaru, vybrat si lze ze tří klasických variant – kuřecí, hovězí a zeleninový. Inovativní konzistence umožňuje jednoduché využití při vaření nejrůznějších druhů jídel, od omáček po tradiční vývary.

 

„Když jsme tenhle produkt vyvíjeli, vlastně jsme si položili otázku proč se koncentrovaný tekutý bujon na běžném trhu ještě neprodává. Je to přece univerzální parťák do kuchyně, úžasně šetří čas a má spoustu výhod. Ale koneckonců, kdo jiný, než Vitana by měl s takovým nápadem přijít,“ říká Zuzana Jirsová, produktová manažerka společnosti Orkla Foods Česko a Slovensko, do jejíhož portfolia značka Vitana patří. A dodává: „Je přece skvělé mít bujon v tekutém stavu vždy po ruce, a jen málokdo má v lednici v hrnci neustále připravený hrnec vývaru“.  

 

Tento měsíc na podporu koncentrovaných tekutých bujonů Vitana pustila do světa nový televizní spot.

V něm si diváci prohlédnou tři různé kuchyně, tři různé osobnosti, jejich přístupy k vaření a způsoby využití tekutých bujónů při přípravě tří různých typů jídel. Kromě klasického vývaru ve spotu uvidí také kuskus s grilovanou zeleninou a jednu perlu francouzské kuchyně — hovězí po Burgundsku.

 

Tekutý bujón je nezbytným pomocníkem do kuchyně jak pro začínající kuchaře, tak i pro ty zkušenější. Možnost šetrného vaření, které chutná stejně intenzivně a poctivě, jak dlouhé hodiny vyvařování v hrnci, ocení totiž každý.

 

 

 

O Vitaně 

Vitana je moderní potravinářskou značkou, která patří do portfolia společnosti Orkla Foods Česko a Slovensko. Sortiment Vitana produktů se vyrábí především v Byšicích, Varnsdorfu a Roudnici nad Labem. Vitana se specializuje především na suché, dehydratované potraviny a ochucovadla. Většina lidí má tuto oblíbenou značku spojenou hlavně s kořením, polévkami či bujóny. Současné portfolio je však mnohem širší a zahrnuje také omáčky, rýži, luštěniny, knedlíky nebo pečicí přípravky