Veletrh FOR DECOR & HOME představí JARNÍ TRENDY floristů z Česka a Slovenska

Kontraktační veletrh dekorací, skla, bytových a kuchyňských doplňků a dárkového zboží FOR DECOR & HOME již ve dnech 17. až 19. ledna 2019 představí unikátní přehlídku JARNÍ TRENDY. Čtyři profesionální floristé z České republiky a Slovenska připraví v PVA EXPO PRAHA exkluzivně pro tuto příležitost umělecký zážitek pro odborníky i laiky.

Očekávaná přhlídka s tematikou blížícího se jara inspirovaná světovými novinkami vzešla z dílen profesionálních floristů: Kláry Záleské a Vlasty Sekyrkové z Česka a od slovenských tvůrců Zuzany Krčmárové a Petera Vaculy.
„Přehlídka JARNÍ TRENDY navazuje na svého vánočního předchůdce, který sklidil mimořádnýúspěch u návštěvníků podzimního veletrhu FOR DECOR & HOME. Také tentokrát předvedou autoři dokonalou uměleckou podívanou a připraví čtyři výstavní kóje plné inspirace, estetiky a jarní atmosféry,“ řekla ředitelka veletrhu Maria Wohlrabová.

V jakém duchu se JARNÍ TRENDY 2019 ponesou?

Mistryně České republiky oboru pro rok 2018 Vlasta Sekyrková představí trend nazvaný Jaro v rozpuku, který je inspirován čistou krásou přírody a evokuje sní spojený klid, harmonii a snění. Při utváření barevných kombinací komponovala bílou barvu coby symbol končící zimy s odstíny hnědé a svěží zelené mísící se se žlutou barvou sílícího slunce nebo modří blankytné oblohy. Jemné akcenty červené a fialové připomenou ranní červánky a soumrak.
Jarní atmosféru navodí také bohatá kombinace sezónních květin, například tulipánů, hyacintů, narcisů, irisů a dalších.
Jaro trochu jinak připravila floristka Zuzana Krčmárová, která se bude prezentovat trendem s netradiční kombinací barev tyrkysové a korálové, jež jsou symbolem chladu a tepla. „Mému srdci je blízká zelená a její odstíny, nyní ve spojení těchto dvou barev, které jsou symbolem chladu a tepla, tedy přechodu z chladného zimního období do tepla a radosti ze života,“ popsala floristka.

Jarní království

Peter Vacula svůj trend s názvem Jarní království popisuje třemi slovy: znovuzrození, vůně, harmonie. V jeho uměleckém počinu dominují odstíny hnědé coby symboly suché trávy, z níž se začínají probojovávat krásné a voňavé hyacinty v odstínech růžové a fialkové. Kolem sebe šíří omamnou vůni a jsou doplněné jemnou žlutou barvou slunečních paprsků zahřívajících zem, ze které začíná rašit mladá zelená tráva.
Podstatou trendu Kláry Záleské s názvem Proměny jsou láska, víra a naděje neodmyslitelně patřící k jarnímu období. S jarem je spjatá také přírodní hnědá a hladké větve bez listů, které prozáří přicházející svěží zeleň v podobě mechu a různých druhů poupat. Lehce růžové odstíny květů dodají celé kompozici něžnost a luxusním prvkem k surové expozici přírody budou zlaté doplňky zvýrazňující všechny barvy. Čistotu a jas bude symbolizovat bílá.
Unikátní expozice JARNÍ TRENDY bude veřejnosti poprvé představena v rámci slavnostního zahájení veletrhu FOR DECOR & HOME ve čtvrtek 17. ledna od 11:00, po němž se mohou novináři i návštěvníci zúčastnit komentované prohlídky s tvůrci.
Více informací o veletrhu i JARNÍCH TRENDECH na:www.fordecor.cz.