V Zoo Ostrava proběhla Noc snů – speciální večer pro handicapované děti

V ostravské zoologické zahradě se ve čtvrtek 23. června po třech letech uskutečnil další ročník speciální akce pro handicapované děti – Noc snů. Na akci do podvečerní zoo přišlo přes 250 účastníků.

 

Pro děti a jejich rodiče byl v areálu zoo připraven večer plný zážitků

Malování na obličej, procházka po zoo s několika zastaveními u dotykových stolků, kde si děti mohly prohlédnout i osahat nejrůznější přírodniny. Čekalo na ně i setkání s živými zvířaty a na závěr projížďka safari expresem. Při realizaci Noci snů pracovníkům zoo nezištně pomohli, tak jako i v předchozích ročnících, členové Kruhu přátel Zoo Ostrava, členové Canisterapie Ostrava se svými čtyřnohými svěřenci a Hitrádio ORION.

Myšlenka uspořádat pro děti s postižením nebo chronickým onemocněním večer s prožitky, o které často ve svém životě přicházejí, se zrodila se v roce 1996 v Zoo Rotterdam, která poprvé uspořádala Noc snů pro děti z onkologické kliniky. Postupně se tato akce rozšířila do celé Evropy i do zámoří, v r. 2004 se poprvé uskutečnila i v ČR v Zoo Děčín. Ostravská zoologická zahrada uspořádala první Noc snů v roce 2007 a letos se zde uskutečnil její 14. ročník.

 

Foto  archiv Zoo Ostrava.