V Praze 7 se otevřela nová testovací místa na COVID-19

V sedmé městské části se otevřelo nové velkokapacitní odběrové místo #safeside Praha Tržnice, které vzniklo ve spolupráci městské části Praha 7, Magistrátu hlavního města Prahy, Pražské tržnice, neziskové organizace Podané ruce a společnosti Anygence, která provozuje testovací místa v Praze, Brně a Ostravě. Odběrové místo nabízí antigenní i PCR testy. Otestovat pomocí antigenních testů se nově mohou také návštěvníci Polikliniky Prahy 7.

Odběrové místo na vyšetření COVID-19 v Pražské tržnici zajišťuje testování pro samoplátce, pro firmy i pro indikované osoby na žádanky. Nabízí jak standardní PCR testy, tak i rychlejší
a levnější antigenní testování, samozřejmostí je i možnost lékařského potvrzení o výsledku testu pro vycestování do zahraničí. Testování probíhá na základě online objednávkového systému scan.anygence.com, kde si lidé mohou zvolit konkrétní termín a čas. Výsledky PCR testu na COVID-19 dostanou klienti do 24 hodin po absolvování odběru, výsledky antigenních testů jsou sdělovány na místě. Antigenní testování je v současné době v rámci celostátní kampaně každých 5 dní zdarma.

Testovací centrum #safeside se nachází v Hale č. 13 v areálu Pražské tržnice (Bubenské nábřeží 306). Parkování je možné přímo v areálu vjezdem z ulice Jateční a první hodina stání je zdarma,

„Včasné testování, které nás chrání před nekontrolovaným šířením nemoci, je vedle očkování další cestou, jak se co nejdříve vrátit k normálnímu životu. Zareagovali jsme na velkou poptávku po rozšíření nabídky vytížených testovacích míst a domluvili jsme zřízení velkokapacitních odběrů v Pražské tržnici i antigenní testování na naší poliklinice,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.  

Odběrové místo v Pražské tržnici je otevřeno ve všední dny od 8:00 do 17:00 hod.,
v sobotu od 9:00 do 13:00 hod.

 

„Snažíme se vyjít vstříc potřebám občanů, a proto umožnujeme i odběry o víkendu, v sobotu v dopoledních hodinách,“ dodává Michal Krobot, vedoucí provozu odběrového centra.

„Zřízením nového odběrového místa na COVID-19 chceme obyvatelům přilehlých městských částí v okolí Pražské tržnice nabídnout další možnost, kde se nechat otestovat. Jsme rádi, že jsme pro tyto účely mohli nabídnout volné prostory v městském areálu,“ říká Pavel Vyhnánek, náměstek primátora pro oblast financí a rozpočtu, který má areál Pražské tržnice ve své gesci.

Ceny testování pro samoplátce: PCR test 1.490,- Kč + DPH, antigenní test 450 Kč + DPH (v rámci celostátního testování každých 5 dní zdarma), lékařské potvrzení o bezinfekčnosti k testu PCR 200,- Kč + DPH.