Tiskárna Epson M3170 EcoTank mono 4 v 1 pro malou firmu idealní pomocník

Do naší redakce jsme dostali k otestování inkoustovou tiskárnu Epson M 3170 s vestavěným faxem. Tato tiskárna disponuje možností doplňování inkoustu a na jedno naplnění je schopna vytisknout až 11 tisíc stránek. Podrobili jsme ji redakčnímu testu.

Instalace zařízení Epson M3170

Jednoduchost instalace u této tiskárny je překvapivá a po vybalení a připojení síťového kabelu a to do elektrické sítě i do datové sítě jsme tiskárnu jednoduše nainstalovali. V našem testu jsme využili dvojí možnosti připojení tiskárny, a to jak kabelem, tak do místní WI-FI sítě. Jelikož tiskárna je multifunkční ještě s možností faxu, je třeba podrobně prozkoumat možnosti, ale celkově ovládání software je jednoduché. Na určitou dobu se tato tiskárna stala další tiskárnou v naší redakci a bez problémů fungovala v kooperaci se stabilní tiskárnou připojenou na stejné síti.

 

Co všechno tiskárna umí

Již od prvního pohledu zjistíme, že se jedná o zařízení vhodné do malých kanceláří, a nebo do domácností, které mají nároky na velkoobjemový tisk, např. studenti vysokých škol. Překvapivý je prostor mezi skenerem s ovládacím panelem a samotnou tiskárnou. Tento prosto je s největší pravděpodobností určen pro faxy, které do zařízení přicházejí v době, kdy nikdo není přítomen. Trochu to připomíná u nás dobu již dávno minulou.

Ale zpátky k samotným vlastnostem tiskárny, které můžeme využít:

Je důležité zdůraznit, že se jedná o monochromatický tisk, a tedy výhradě určený k tisku dokumentů, výkresové dokumentace a dalších podkladů nevyžadující barevné kontrasty.

Tisk dokumentů

Probíhá bez jakýchkoliv problémů s možností využití oboustranného tisku, což je v dnešní době kladoucí nároky na ekologickou udržitelnost velké plus. Neomezený tisk čítající na jedno naplnění až výše uvedených 11 tisíc stran a rychlost, která každého uživatele uspokojí.

Skenování dokumentů

Je zde možné jak zařízení samotném s tím, že se nám dokument automaticky ukládá na námi zvolené místo, v tomto případě v domácím počítači. Nebo můžeme skenovat přímo do počítače, a to ze dvou možných skenovacích míst: a to samotné sklo skeneru, kam položíme jednotlivý dokument, a nebo více dokumentů do podavače skeneru, kdy mžeme najednou bez nutnosti stát u tiskárny naskenovat vícestránkový dokument. Zde pak při samotném kompletování dokumentu máme možnost zvolit jakým způsobem s dokumentem dále nakládat, kde nás intiutivně provede software od firmy Epson.

Kopírování dokumentů

Je velice jednoduché a intuitivní, takže nemusíme řešit jen stiskneme jedno tlačítko na panelu. Kopírování, podobně jako u skenování, je možné uložením dokumentu na sklo nebo více dokumentů do podavače.

 

Faxování

Tiskárna je vybavena faxovacím modulem, který umožňuje odesílat a přijímat faxy, ale jelikož naše redakce není vybavena pevnou linkou a nemá proto možnost tuto funkci vyzkoušet, dle našeho názoru je tato funkce použita z důvodu potřeby některých firem komunikovat faxem. Domníváme se, jelikož se jedná o léty prověřenou aplikaci, že firma Epson zde dodala nejkvalitnější a nespolehlivější systém pro kvalitní odesílání a přijímání faxů.

Závěrečné zhodnocení

Tiskárna Epson M 3170 je dobrou volbou do firem, které mají zájem o ekonomický a úsporný tisk a současně chtějí toto zařízení používat i k dalším funkcím. Díky tomu, že má možnost připojení do sítě, může být využívána jako síťová tiskárna pro více počítačů a firmy, které ještě stále využívají služby faxu se jistě rády zbaví dalšího zařízení navíc a integrují jej do této tiskárny. Další výhodou je možnost využívat tiskárnu i bez nutnosti připojení k počítači, a i pro vzdálené skenování. Dovedeme si představit tiskárnu umístěnou na chodbě pro využití z více kanceláří. S ohledem na úspory energie a úspory tisku, kdy se každá firma snaží chránit a šetřit životní prostředí, omezovat neekonomický tisk dokumentů a ukládat je pouze do počítačů, může tato tiskárna obsluhovat klidně kanceláře s více zaměstnanci. Díky monochromatickému tisku je již předem eliminováno používání zaměstnanci tiskárny k soukromým účelům. A tak můžeme směle konstatovat, že se tato tiskárna stává konkurencí jednoduchým laserovým tiskárnám.

Z našeho hlediska nám tato tiskárna vyhovovala v kombinaci s domácí barevnou tiskárnou a musíme konstatovat, že z 90 % jsme využívali monochromatický tisk. Historicky je známo, vysoce kvalitní a propracovaný tisk od firmy Epson zvláště pak v inkoustových tiskárnách, kde si dlouhodobě drží vysoký standard. A tato tiskárna je toho důkazem.

Více informací naleznete ZDE

 

Ze stránek výrobce


Tato tiskárna EcoTank 4 v 1 vám pomůže snížit náklady na tisk. Je spolehlivá, šetří čas i energii a je vybavena automatickým podavačem dokumentů, Wi-Fi a Ethernetem.

S touto odolnou, rychlou a energeticky úspornou tiskárnou EcoTank 4 v 1 můžete tisknout prostřednictvím Wi-Fi nebo Ethernetu. Úsporné řešení umožňuje s přibaleným černým inkoustem vytisknout až 11 000 stránek1. Funkce můžete vybírat přímo na barevném dotykovém panelu s úhlopříčkou 6,1 cm. Automatický podavač dokumentů (ADF) výrazně šetří čas, protože jej lze využít k automatickému skenování a kopírování několika stran. Se zařízením 4 v 1, které kombinuje tisk, skener, kopírku a fax, ušetříte i místo.

Další informace : Stránky výrobce Epson