Test – Smart snímač úniku vody Tapo T300

Do naší redakce jsme dostali k otestování snímač úniku vody Tapo T300. Jedná se o jednoduché, ale velice účinné zařízení do domácnosti

Testujeme.

Toto malé drobné zařízení je určeno pro hlídání úniku vody. Tady jsme ho logicky umístili do koupelny k pračce a pod umyvadlo. Předem musíme zdůraznit, že je samostatné zařízení nefunguje, pokud není propojeno s HUBEM. Naše domácnost disponuje tímto zařízením, a tedy propojili jsme ho do společné domácnosti a testovali.

Hub je centralní propojení více zařízení TAPO na společné síti

Musím říct předem, že nám dlouho trvalo, než samotné zařízení spustilo jakýkoliv Alarm. A to z důvodu, že nedocházelo v koupelně k žádnému úniku vody. Tedy nezbylo nám nic jiného než vytvořit situaci kdy dojde k úniku vody

Na podlahu jsme nalili vodu a umístili do něj Zařízení Tapo T300. Během několika málo okamžiků se ozval poplach jak v Habu, tak na zařízení. V aplikaci, která sdružuje všechny zařízení s propojené v Habu, se objevilo hlášení a byli jsme tak informováni o úniku vody.

Protože to byl pouze vytvořený poplach. Nemuseli jsme dělat nic jiného než všecko uklidnit a pokračovat dál v testování.

Zde jsou dva typy Hubů pro zařízení

Využití zařízení v domácnosti.

Díky tomu, že jsme provedli tento test, dovedeme si dost dobře představit umístění tohoto zařízení v koupelnách pod dřezy v kuchyních a na dalších místech, kde hrozí únik vody. Velice dobré umístění by bylo například ve sklepě, kde máme hlavní přívod vody a již se nám stala havárie abychom měli jistotu, že nedojde k dalšímu úniku vody.

Dobré využití tohoto senzoru je také při odjezdu na dovolenou, kdy si můžeme být jisti, že se nic doma nestane. A případě havárie můžeme informovat své blízké, známé či příbuzné, aby nám. Havárii odstranili.

Tapo T300

 

Smart snímač úniku vody Tapo T300

Alarm kapání a úniku – Reaguje na kapky a úniky pomocí 6 detekčních sond na horní i spodní straně.
Alarm až 90 dB – Nechte se upozornit 90 dB sirénou a ztlumte alarm jediným dotykem.
Vodotěsnost IP67 – Vodortěsnost IP67 chrání před vlhkým a prašným prostředím.
Okamžité oznámení v aplikaci – Získejte okamžitá upozornění prostřednictvím aplikace Tapo, když dojde odkudkoli k úniku.
Flexiblní umístění – Bezdrátové, určené k umístění všude tam, kde může dojít k úniku nebo zaplavení, například pod umyvadly, v blízkosti pračky, vany a podobně.
Viditelný alarm pomocí světel Tapo – Získejte vizuální upozornění z chytré žárovky, než dojde ke katastrofě.
Je vyžadován Hub – Hub spustí poplach, když je detekován únik. Spravujte až 64 senzorů pomocí jednoho Hubu.

Další informace od výrobce TAPO

 Závěrečné zhodnocení.

V současné době všechna zařízení Tapo včetně tohoto čidla je možné sloučit do 1. Okruhu. Tím je onen hap. Dovedeme si v budoucnosti představit, že bude je další zařízení, a to bude třeba automatický uzávěr hlavního přívodu vody, popřípadě uzávěr přívodu vody do daného bytu Který bude spolupracovat s tímto Hubem a automaticky uzavře vodu, když čidlo Identifikuje únik kapaliny.

Dlouhotrvající výkon Dvě vyměnitelné baterie AAA zajišťují životnost až 3 roky. *Životnost baterií až 3 roky vychází z laboratorních výsledků společnosti TP-Link. Skutečná životnost baterií se může lišit v závislosti na pracovních podmínkách a prostředí.

Ale vraťme se do reality. Velké využití vidíme v rodinách s malými dětmi. A také v rodinách se seniory s určitým zdravotním omezením . Kdy je třeba sledovat pohyb těchto osob A jejich chování v citlivých místech bytu. Není třeba si nalhávat, že malé dítě si rádo hraje s kohoutky s vodou. A také bohužel někdy v rodině máme již  seniora, který zapomene zavřít vodu. To přináší život a je třeba k tomu předcházet. A tak toto čidlo nám může přinést klid a nemusíme pokaždé jít kontrolovat vodu do koupelny, do kuchyně a do dalších místností, kde může docházet k úniku vody.

Také vidíme velké využití, třeba pod kotli. K kudyma proudí voda na ohřev Vody v radiátorech. Prostě na všech místech, kde chceme mít jistotu, že je zde sucho a chceme být informováni o tom, jaká situace se na daném místě na nalézá. Výhodou je velká trvanlivost baterií, kterou detekuje výrobce a tudíž víme, že dlouhá dlouhou dobu se nemusíme o toto čidlo starat. Vřele doporučujeme