Svatby v zimě nejsou moc lákavé

V Jihlavě svatebčany moc netáhnou ani tzv. magická data. Ani ve čtvrtek 20. 02. 2020 se žádný pár nechtěl ženit, vdávat nebo uzavírat partnerství.

 

Numerologie dneška zřejmě není pro páry příliš šťastná. Jak jinak si vysvětlit, že ve čtvrtek 20. 2. 2020, se na radnici v Jihlavě nikdo nenahlásil na svatbu? Na sobotu 22. 2. 2020 jsou nahlášeny dva sňatky. „I to je nadprůměrné číslo. V zimě jsou velmi časté i víkendy, kdy se nekoná vůbec žádná svatba a ve všední dny se během zimních měsíců prakticky vůbec neoddává,“ uvedla primátorka Jihlavy Karolína Koubová /Fórum Jihlava/. Dodala, že příští přestupnou sobotu, 29. 2. 2020 se plánují také dvě svatby.

Tuto sobotu 22.2. oddává bývalý primátor, dnes radní města Jihlavy, Jaroslav Vymazal /ODS/, příští týden bude oddávajícím zastupitel Radek Popelka /ANO/.

Tradičně nejlákavější jsou pro svatby letní měsíce. Už teď se plní termíny svateb na červen a červenec. „Například na 6. 6. 2020 už je teď přihlášeno na jihlavské matrice jedenáct svatebních párů a další svatebčané bezpochyby přibydou do matričních zápisů ještě po církevních obřadech v tento den,” řekla Libuše Indrová ze správního odboru jihlavského magistrátu.