Srážka nákladních vlaků za stanicí Česká Třebová

Dnes v 5:53 byla na tísňovou linku oznámena srážka dvou nákladních vlaků za stanicí Česká Třebová. Dle prvotních informací o počtu zraněných se mělo jednat o 2 osoby.

Drážní inspekce

Dnes 3. 12. 2023 ráno v 5:48 hodin v České Třebové minul nákladní vlak Pn 54812 návěstidlo zakazující jízdu a srazil se s před ním rozjíždějícím se nákladním vlakem Nex 62102. V důsledku srážky vykolejila lokomotiva a celkem 19 vozů (15 vozů na vlaku Pn 54812, 2 vozy na vlaku Nex 62102 a 2 vozy na soupravě stojící na vedlejší koleji).

Škody na místě mimořádné události byly doposud odhadnuty na 150 milionů korun. Na místě mimořádné události šetří příčiny a okolnosti jejího vzniku tři inspektoři Drážní inspekce, která zahájila vlastní šetření této mimořádné události včetně zpracování závěrečné zprávy.

 

Na místo vyrazila profesionální jednotka z Ústí nad Orlicí a jednotka správy železnic Česká Třebová. Průzkum bylo zjištěno, že se jedná opravdu o střet dvou nákladních vlaků v DEPU. Zraněna byla jedna osoba, kterou si do péče ihned po příjezdu převzala záchranná služba.

Provoz na trati není omezen.(jm)

Zdroj : HZS Pardubického kraje