Spořitelna v nové kampani upozorňuje na obavu Čechů hovořit otevřeně o penězích.

Když spolu mluvíme, jsme #silnější. Pod tímto sloganem spouští od dnešního dne Česká spořitelna novou kampaň, která pokračuje v komunikačním konceptu #silnější. Z výzkumu Spořitelny a agentury Kantar vyplynulo, že téma peněz a správy osobních financí je pro většinu Čechů stále velké tabu. Kampaň, která ukazuje překonání komunikační bariéry ve vztahu otce a malého syna se snaží právě na tabu v mezilidské komunikaci upozornit a chce tak ukázat, že když spolu lidé hovoří o osobních financích, může jim to pomoci lépe a zdravěji hospodařit.   

„Z našeho kvalitativního průzkumu vyplývá, že lidé mají bariéry, které jim brání mluvit o financích, ať už je to strach, stud nebo nedůvěra. Cílem další fáze kampaně #silnější je bourání těchto bariér, posílení důvěry naší značky a prezentace konkrétních příkladů, jak umíme pomoci k zdravějšímu rodinnému či firemnímu rozpočtu,“ říká Monika Hovorková, šéfka značky a komunikace České spořitelny.

Ve čtyřech rozdílných verzích televizního spotu kampaně pak Spořitelna ukazuje příklady čtyř aktuálních služeb, jimiž pomáhá zlepšovat zdraví klientů – pomoc se zajištěním nároku na příspěvek na bydlení, 15% sleva na nákup potravin s Moneyback, firemní poradenství a odložení splátek.

Kampaň startuje 3. října a poběží na TV Nova, Nova Cinema, ČT 2 a ČT Sport až do konce prosince. Kromě TV spotů ji mohou lidé zaznamenat na billboardech po celé ČR, ve výlohách pobočkové síti, na sociálních sítích, internetu, ale i v síti multikin Cinema City.

Celou kampaň opět připravil tým agentury VMLY&R pod vedením Terezy Svěrákové a Tomáše Dvořáka. Spot produkovala společnost Bistro Films v čele s režisérem Markem Partyšem.