SKANDÁL V ČECHÁCH

Volná, komiksová adaptace Sherlocka Holmese od českého autora Petra Kopla Skandál v Čechách vás provede vyšetřováním několika propletených případů. Jak je u nejznámějšího detektiva světa zvykem, nebude nouze o různá překvapení. Vítejte ve světě mystifikace!

 

Volná adaptace na motivy A. C. Doyla.

Nejznámější detektiv všech dob Sherlock Holmes vyšetřuje skandál v Čechách. Podaří se mu i tentokrát vše brilantně vyřešit? V této komiksové adaptaci se proplétá hned několik případů. Název prvního z nich – Skandál v Čechách – dal jméno i celé knize. Druhý příběh – Strakatý pás – přivádí Sherlocka Holmese i dr. Watsona na anglický venkov, kde nebývá nouze o nejrůznější překvapení.

Autor Petr Kopl zachází s předlohou volně, ale drží se jádra příběhu, a pokud někde něco přidá, otevírá si tím dvířka do světa dalších mystifikací; stále však zůstává v době končícího 19. a začínajícího 20. století, kterou nazývá Victoria Regina.

 

Vhodné pro děti od 11 let.

 160 stran, formát: 150×240, lepená vazba, 279 Kč, odkaz: Skandál v Čechách

 

O autorovi:

Petr Kopl se narodil v Třebíči, kde vystudoval obchodní školu. Velmi záhy si začal budovat kariéru ilustrátora a předního českého komiksového kreslíře. V současné době žije v Jihlavě. Je autorem téměř dvou desítek komiksových knih, píše scénáře, ilustruje knihy, věnuje se grafice v prestižní reklamní agentuře a s hereckou společností De Facto Mimo procestoval mnoho zemí. Petr je také držitelem cen Fabula Rasa v kategorii nejlepší český scenárista a nejlepší český kreslíř za rok 2012–2013, 2014 a 2016. Vytvořil slavné postavy Morgavsy a Morgany, jejichž dobrodružství už získalo i cenu Muriel za nejlepší dětský komiks.