Šermíř Choupenitch ovládl turnaj v Paříži, porazil olympijského vítěze z Tokia

Nejlepší český šermíř Alexander Choupenitch vyhrál prestižní turnaj Challenge International des Hauts-de-Seine, na kterém startovala světová špička v čele s olympijským vítězem Ka Longem Cheungem z Hongkongu.

 

„Toho jsem porazil poprvé v životě, takže mám obrovskou radost,” říká.

 

Brněnský rodák si tak v Paříži spravil chuť po lednovém turnaji Světového poháru rovněž v Paříži, na kterém vinou nemoci nepředvedl ideální výkon.

„Měl jsem strašnou chuť napravit si po dvou týdnech reputaci. Říkal jsem si, že dokážu vyhrát a ono to vyšlo,” raduje se Choupenitch.

Právě na turnaji v Paříži, kde za rok a půl proběhne příští olympiáda, si užil český premiérové vítězství proti Cheungovi.

„V kariéře už jsem s ním utrpěl hodně porážek, ale dneska jsem šermoval skvěle,” pokračuje Choupenitch s tím, že si hlavně zvýšil sebevědomí.

„Je to skvělá vzpruha do další práce. Přesně tohle jsem potřeboval. Byl jsem v Paříži týden v kuse i na kempu s francouzskou reprezentací a po turnaji mi hned jeden Francouz gratuloval, že jsem byl fakt dobrý i během kempu. To jsou všechno střípky, které mi teď pomáhají,” dodává český reprezentant.

 

Zdroj a foto: Sportegy