RunCzech spouští Volkswagen Virtual Maraton Praha až pro deset tisíc běžců. Máme již přes tři tisíce předregistrací, vzkazují pořadatelé.

Už v březnu RunCzech oznámil náhradní podzimní termín jednoho ze svých nejpopulárnějších závodů Volkswagen Maraton Praha, který nebylo možné zorganizovat tradičně v květnu kvůli pandemii. “Zárověň jsme se ale rozhodli poskytnout běžcům alternativní řešení ve virtuální podobě,” říká prezident RunCzechu Carlo Capalbo. “Chceme zajistit, aby naši běžci měli šanci pokračovat dále ve smysluplném tréninku, neztráceli motivaci, a zároveň běhali bezpečně vzhledem k současným opatřením.“
Právě první týden v květnu by se za normálních okolností uskutečnil klasický závod, a proto se pořadatelé rozhodli otevřít registrace k tomuto datu. Kapacita závodu je až deset tisíc běžců, zatím se v rámci předregistrace přihlásilo přes tři tisíce účastníků.

Registrace budou otevřeny až do 31. května.

Závod není limitován ani časem ani trasou, účastníci si mohou zaběhat kdykoliv a kdekoliv jim to vyhovuje. Běžci z celého světa budou pozváni na novou webovou platformu nabízející zážitek z digitálního běhu. Mohou si vybrat svoji oblíbenou vzdálenost od maratonu až po štafetový běh 2Run, běh na 10 km nebo dm rodinný minimaraton na 4,2 km.

 

Do Volkswagen Virtual Maratonu Praha budou také zapojeny charity ze závodu “The Battle of The Teams“. Tím, že se běžec registruje, automaticky daruje deset procent ceny své registrace jedné ze čtyř oficiálních charit. Pro běžce bude připravena webová platforma nabízející komplexní zážitek, podobný opravdovému závodu. Mohou si vybrat, které charitě chtějí přispět a jaký tým v “The Battle of the Teams“ podpoří. Samozřejmě bude během registrace možné přispět na libovolnou charitu něco navíc. Každý partner daného týmu daruje své charitě ekvivalent částky darované samotnými běžci.

Novinkou v rámci virtuálních eventů je možnost zdolat maratonskou vzdálenost za jeden nebo libovolný počet výběhů. Po registraci se běžci otevře přístup do festivalové zóny virtuálního expa, kde si mohou stáhnout personalizované startovní číslo, diplom, Spotify playlist a podcasty. Mohou se také podívat na tréninkové plány, kulinářské tipy, nabídky od partnerů a mnoho dalšího. Jako důkaz o zdolání výzvy běžci nahrají záznam ze svých běžeckých aplikací nebo hodinek. Po skončení závodu RunCzech zašle všem účastníkům krásné medaile jako odměnu. Běžci si také mohou zakoupit oficiální závodní tričko, které bude k dispozici na www.allrunnersarebeautiful.cz.
Těšíme se na výkony běžců a všechny, kteří se zapojí do Volkswagen Virtual Maratonu Praha,
Tým RunCzech

 

  • RunCzech pořádá běžecké akce v několika městech napříč Českou republikou.
  • S projektem Napoli Running pořádá běžecké v Itálii a má kanceláře v Japonsku a v Číně.
  • Prague International Marathon spol. s.r.o. (“PIM“) byl založen v roce 1995 Carlem Capalbem, prezidentem organizačního výboru. Cílem bylo zorganizovat v Praze mezinárodní maraton na světové úrovni.
  • Za celou historii RunCzech se RunCzech akcí zúčastilo téměř 1,2 milionů běžců. V roce 2019 jsme přivítali v cíli 120 000 z nich a to ze 131 různých zemí.
  • ALL RUNNERS ARE BEAUTIFUL je náš způsob, jak v běžeckém světě přivítat opravdu každého.
  • RunCzech běžecká liga a SuperHalfs motivují hobby běžce. Na podporu evropských elitních atletů vznikla EuroHeroes Challenge.
  • RunCzech Racing podporuje mladé atlety, komunitní vazby a sportovní výkony. Osm světových rekordů a 150x na stupních vítězů.
  • Pro ty nejmenší a školou povinné máme Bambini Run, rodinné běhy a Juniorský maraton.
  • Na certifikovaných trasách můžete s FreeRun běhat bezpečně po celé České republice.
  • V našem Running Mallu se můžete setkávat s běžci z celého světa.
YouTube
Share