Rozcestník informací k cestování do ostatních států 2020

Přehled podmínek ke vstupu do jednotlivých zemí průběžně aktualizujeme dle webových stránkách příslušných zastupitelských úřadů ČR.

V souvislosti s rozhodnutím vlády o ukončení platnosti opatření omezujícího možnost vycestování z území ČR doporučuje MZV i nadále cestovat do zahraničí jen v naléhavých a nezbytných případech. Důvodem jsou rozsáhlé restriktivní opatření a omezení, která jsou v současné době aplikovávána většinou zemí, a výrazné komplikace v dopravě.

MZV upozorňuje, že při cestách do zahraničí je nutno se informovat o podmínkách vstupu, restrikcích a preventivních opatřeních dané země.

Do 14. června 2020 doporučuje MZV i nadále cestovat do zahraničí jen v nezbytných případech. Doporučení cestovat jen v nezbytných případech se vzhledem k epidemiologické situaci a z důvodů rozsáhlých restriktivních opatření aplikovaných v současnosti většinou zemí, jakož i výrazných komplikací v dopravě týká až do odvolání rizikových zemí (označených červeně a neoznačených žádnou barvou na tzv. Semaforu) a ostatních zemí světa.

S platností od 5.6.2020 12:00h MZV ČR doporučuje dbát zvýšené opatrnosti během cest do Rakouska, Německa, Maďarska a Slovenska.

Od 15. 6. 2020 MZV ČR doporučuje dbát zvýšené opatrnosti během cest do ostatních států EU a schengenského prostoru s nízkým a středním rizikem nákazy onemocnění COVID-19 (označených zeleně a oranžově na tzv. Semaforu).

Aktualizovaný stav každý den – ZDE

STÁTY EU STÁTY MIMO EU
Belgie

Bulharsko

Dánsko

Estonsko

Finsko

Francie

Chorvatsko

Irsko

Itálie

Kypr

Litva

Lotyšsko

Lucembursko

Maďarsko

Malta

Německo
Modelový příklad cestování do Německa

Nizozemsko

Polsko
Modelový příklad cestování do Polska

Portugalsko

Rakousko
Modelový příklad cestování do Rakouska

Rumunsko

Řecko

Slovensko
Modelový příklad cestování na Slovensko

Slovinsko

Španělsko

Švédsko

Albánie

Andorra

Arménie

Ázerbájdžán

Bělorusko

Bosna a Hercegovina

Černá Hora

Gruzie

Indie

Kanada

Kosovo

Moldavsko

Norsko a Island

Rusko

Severní Makedonie

Srbsko

Švýcarsko

Tunisko

Ukrajina

USA

Velká Británie

 

 

Aktualizovaný stav každý den – ZDE

 

Od 15. června mohou občané EU vracející se ze zemí s nízkým a středním rizikem nákazy koronavirem přijet do ČR bez nutnosti testu