Prvňáčci na Pětce dostanou první den ve škole pohádkovou knihu s ilustracemi spolužáků

Pohádkové příběhy zasazené do jednotlivých lokalit Prahy 5 dostanou všichni prvňáčci na pětce a ve Slivenci. Unikátní je kniha i tím, že ilustrace k pohádkám namalovali sami žáci základních škol.

 

Texty do Pohádek z kouzelné Pětky vznikaly od roku 2014. Jde o výběr čtrnácti nejlepších příběhů, které autor Petr Březina napsal do roku 2020 a zasadil je do prostředí jednotlivých lokalit Prahy 5.

„Psaní pohádek je pro mě velkou událostí, na kterou se dlouho připravuji. Sbírám podněty v přírodě, pozoruji lidi okolo sebe a následně uplatňuji jejich charaktery ve svých příbězích,“ popisuje spisovatel Petr Březina, kde bral pro sepsání příběhů inspiraci.

 

Příprava knihy až do finálního tisku neplánovaně protáhly komplikace spojené s epidemií onemocnění Covid-19. Kniha tak spatřila světlo světa na poslední chvíli koncem srpna letošního roku.

„Jsem moc ráda, že se nám podařilo knihu vydat. Jednak je ilustrovaná dětmi z našich škol a příběhy jsou napsané moc hezky a děti skrze ně získají pevnější vazbu s místem, kde bydlí, kudy chodí do školy,“ uvítala vydání knihy starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.

 

Autor pohádek Petr Březina podle svých slov sledoval tři základní cíle. Děti inspirovat, pobavit a rozesmát

. „Ať chceme nebo ne, děti většinou opakují chování, které vidí okolo sebe. Chci, aby se jednoho dne třeba Honza ze 4.B. zachoval jako statečný Třetislav a pomohl slabšímu Tondovi z 1.C. vstát, než aby si ho natočil brečícího natočil mobilem a dal to na sociální sítě,“ dodává Petr Březina, který s oblibou používá motto: „Ať je váš život každý den alespoň chvilku jako v pohádce!“