Přihlaste se na mimořádnou čarodějnickou prohlídku táborské zoo

 Kdo se bojí, nesmí v sobotu večer do táborské zoologické zahrady. Poněkud pozměněné přísloví tentokrát platí doslova. Zájemci, kteří mají pro strach uděláno, se mohou zúčastnit mimořádné čarodějnické večerní prohlídky ZOO Tábor, která se uskuteční v sobotu 30. dubna od 20:15. Děti v čarodějnické masce mají vstup za jednu korunu, vstupenky se kupují předem pouze prostřednictvím e-shopu táborské zoo.

Stmívání v zoologické zahradě uprostřed zvířat dokáže být pěkně strašidelné. Návštěvníkům se zjeví zcela nový svět, temný a plný prapodivných zvuků. Přivítají je zvířata, která často ožívají až s příchodem noci. Lákadlem jsou zcela jistě naše sovy, ale ani další zvířata nebudou ještě spát a svou aktivitou přispějí k vytvoření mimořádného zážitku,“ láká k návštěvě mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka a nabádá návštěvníky, aby si nezapomněli vzít s sebou funkční baterku.

Vstupenky na tuto mimořádnou prohlídku je nutné zakoupit předem, k dispozici jsou na e-shopu táborské zoo https://eshop.zootabor.eu/carodejnicka-vecerni-prohlidka/.

Sraz účastníků bude ve 20:15 u hlavního vstupu do zoo.

 

Rozlohou největší zoologická zahrada jižních Čech ZOO Tábor patří k nejmladším zahradám v Česku.

Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Tím ji zachránil před likvidací a rozprodáním zvířat. Pro veřejnost byla ZOO Tábor otevřena o měsíc později. V roce 2021 ji navštívilo 110 tisíc lidí. Aktuálně je otevřená každý den od 9:00 do 18:00.

Hlavním posláním zoo je chov a ochrana ohrožených druhů zvířat. Nejvýznamnějším projektem táborské zoo je reintrodukce zubra evropského do české krajiny. Podrobnosti o návratu tohoto majestátního tvora a možnosti, jak tento projekt podpořit, lze nalézt na webu www.zazubra.cz. Aktuálně v ZOO Tábor žije přes 380 zvířat více než 70 živočišných druhů. Generálním sponzorem je EKOSPOL.