Polští aktivisté dnes budou blokovat dopravu na česko-polských hranicích

Polští aktivisté v reakci na rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie, které v rámci předběžného opatření nařizuje Polsku okamžitě zastavit těžbu v hnědouhelném dole Turów, ohlásili na dnešní den 25. května na 14. hodinu zahájení blokády česko – polského hraničního přechodu Hrádek nad Nisou – Kopaczow. Trvat má minimálně do 18. hodiny.

Účastníci protestní akce budou pomalou jízdou mezi kruhovými objezdy na polské straně v blízkosti hraničního přechodu Hrádek nad Nisou – Kopaczow bránit vjezdu vozidel, která sem budou směřovat z České republiky po silnici I/35. Na místě se proto budou tvořit dlouhé kolony vozidel, a to přinese nemalé dopravní komplikace. Podobnou situaci jsme už zažili z důvodu sporu o těžbu hnědého uhlí v příhraničí  22. března letošního roku.

Z uvedeného důvodu se raději dnes hraničnímu přechodu v Hrádku nad Nisou vyhněte a využijte k cestě do Polska nebo do Německa hraniční přechody Harrachov a Rumburk. My budeme situaci v Hrádku monitorovat a dohlížet na bezpečnost motoristů.

KRAJ – Pokud můžete, vyhněte se přechodu Hrádek nad Nisou – Kopaczow 

 

Zdroj :
por. Bc. Ivana Baláková
tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje

YouTube
Share