Opravená fasáda teplického nádraží se odhaluje v plné kráse

  První část rekonstrukce nádražní budovy v Teplicích se chýlí ke konci. Z památkově chráněného objektu pomalu mizí lešení, které dosud zakrývalo opravenou fasádu. Stavební ruch se nyní přesunul zejména na 1. nástupiště, kde se pracuje také na historickém zastřešení. Hlavní část stavby skončí ještě letos, úplně hotovo bude v únoru příštího roku. Následně se stavbaři zaměří na vnitřní prostory rozlehlé nádražní budovy. 

Stavba začala v srpnu loňského roku.

Jejím cílem je obnova střechy a fasády památkově chráněné nádražní budovy včetně výměny oken a dveří. Renovací prochází také 1. nástupiště a jeho zastřešení.

V současné době se provádějí restaurátorské práce na fasádě a nátěry ze strany ulice. Dokončuje se osazování oken, na objektu pošty pak probíhá montáž střechy. Začaly rovněž bourací práce u vstupních dveří, zároveň byla zahájena jejich výroba. V suterénu se upravují rozvody vzduchotechniky a elektroinstalace.

Největší objem stavebních prací ale v tuto chvíli probíhá na 1. nástupišti a jeho přístřešku, od srpna se zde proto koná výluka přilehlé staniční koleje. Dokončit už se podařilo nástupní plochu, osazeny jsou i první repasované historické litinové sloupy pro zastřešení nástupiště.

Celkové investiční náklady první fáze stavby dosahují 325 milionů korun. Zhotovitelem prací je společnost Chládek a Tintěra. Projekt je navržen ke spolufinancování Evropskou unií z prostředků Nástroje pro oživení a odolnost (Recovery and Resilience Facility; RRF).  

       

Pro druhou etapu stavby, během které dojde ke kompletní rekonstrukci interiéru historické budovy, se v současnosti dokončuje projektová dokumentace.    

Správa železnic se zítra připojí ke dni otevřených dveří ve vybraných městských objektech v Teplicích. V době od 10 do 15 hodin bude ve vestibulu nádraží otevřen informační stánek, ve kterém se zájemci dozví informace o rekonstrukci historické budovy.