Nehoda vlaku na karlovarsku – 20 zraněných

dnes 7. 7. 2020 v 15.10 hodin se mezi stanicí Nové Hamry a dopravnou Pernink srazil osobní vlak Os 17110 (Karlovy Vary dolní n. – Johanngeorgenstadt) s osobním vlakem Os 17113 (Johanngeorgenstadt – Karlovy Vary dolní n.).

19:35:41 – Dle informací z místa mimořádné události byli při srážce dva lidé usmrceni, čtyři těžce zraněni a dalších pět osob bylo zraněno lehce. Celkově cestovalo ve vlacích 33 cestujících. Prozatím byly škody odhadnuty na 20 milionů korun.

foto: Drážní inspekce
foto: Drážní inspekce

Dle prvotních informací je na místě větší počet zraněných (cca 20). Provoz na trati je přerušen. Drážní inspekce bude šetřit příčiny a okolnosti mimořádné události v místě jejího vzniku.

Na železniční trati Pernink – Nejdek došlo ke strážce dvou osobních vlaků. Bohužel došlo ke smrtelným zraněním a je zde větší počet dalších zraněných osob. Společně s ostatními složkami IZS pomáháme na místě vlakového neštěstí.
 
 
Pro příbuzné zraněných  a ostatních cestujících je zprovozněna informační linka na telefonu: 950 380 180. Zde je možné získat informace o účastnících nehody či o místě, kam byli převezeni

 

Titulni foto : Twitter fotografie