Drážní inspekce uzavřela šetření mimořádné události ze dne 7. července 2020, kdy se u Perninku na Karlovarsku srazily dva osobní vlaky
Pochybení strojvedoucího
Na základě provedeného šetření došla Drážní inspekce k závěru, že bezprostřední příčinou mimořádné události bylo pochybení strojvedoucího osobního vlaku Os 17113 jedoucího z německého Johangeorgenstadtu v dopravně D3 Pernink, který si nesplnil své povinnosti, tedy neohlásil se dirigujícímu dispečerovi a bez jeho souhlasu nedovoleně odjel na trať, po níž přijížděl osobní vlak Os 17110 z Karlových Varů.
Přispívajícím faktorem byla absence technického (zabezpečovací) zařízení, které by eliminovalo možné selhání lidského faktoru v zájmu bezpečného provozování dráhy a drážní dopravy. Drážní inspekce k této mimořádné události vydala bezpečnostní doporučení adresované Drážnímu úřadu, jehož cílem je zvýšit bezpečnost na tratích typu D3.
U Perninku se srazily dva osobní vlaky, dvě osoby zemřely – jak zasahovali hasiči

