Mohutné basy, dokonalá atmosféra – společnost Sony představuje novou řadu reproduktorů a sluchátek ULT POWER SOUND

 • Řada ULT POWER SOUND je určena milovníkům hudby, kteří mají rádi silný a hluboký zvuk, který rozechvěje vaše srdce.
 • Řada ULT POWER SOUND nabízí tři reproduktory – ULT TOWER 10, ULT FIELD 7 a ULT FIELD 1 – a bezdrátová sluchátka ULT WEAR.

 

Společnost Sony dnes představila řadu ULT POWER SOUND®[1] – novou řadu bezdrátových reproduktorů a sluchátek, které jsou navrženy tak, abyste se cítili jako v první řadě koncertní haly. Je stvořena pro milovníky hudby a vytváří silný hluboký zvuk navržený tak, aby se vám zachvělo srdce.

Novou řadu tvoří bezdrátové reproduktory ULT TOWER 10, ULT FIELD 7, ULT FIELD 1 a bezdrátová sluchátka ULT WEAR.

Všechny modely této řady jsou vybaveny tlačítkem ULT. Přináší charakteristickou kvalitu zvuku tím, že vylepšují hudbu pomocí jednoho nebo dvou různých zvukových režimů.

ULT TOWER 10 – síla zvuku živého vystoupení u vás doma

Proměňte svůj domov v centrum večírků s dunivými basy, zvukem 360° Party Sound, osvětlením 360° Party Light a užijte si karaoke díky dodávanému bezdrátovému mikrofonu. Reproduktor můžete dokonce připojit k televizoru a vylepšit tak zvuk všeho, na co se rádi díváte.

Klíčové funkce ULT TOWER 10:

 • ULT POWER SOUND – Zvýrazněte všechny nízké frekvence a užijte si výjimečné basy. Vychutnejte si dva různé typy režimu zvuku se zvýrazněnými basy. Stisknutím tlačítka ULT můžete zvolit režim ULT1 pro zvýraznění nízkých frekvencí a získat tak basy, při kterých se vám zachvěje srdce. Režim ULT2 přináší mohutné basy, které vás roztančí.
 • Optimalizace zvukového pole (Sound Field Optimization) – detekuje šum a automaticky mění nastavení zvuku tak, aby byla hudba čistá, i když jste obklopeni jinými zvuky.
 • Technologie 360° Party Sound a 360° Party Light – Technologie 360° party sound šíří silný zvuk do všech koutů místnosti. Díky jasnému osvětlení rozzáří ULT TOWER 10 celý prostor vaší party. Dokáže se dokonce synchronizovat s hudbou a vytvořit tak opravdovou festivalovou atmosféru.
 • Karaoke, kytara a vylepšení zvuku TV – Díky přiloženému bezdrátovému mikrofonu můžete zpívat své oblíbené skladby. Navíc si můžete vychutnat úplnou kontrolu nad zvukem díky ovládacím prvkům Echo a Key Control na horním panelu. Můžete připojit další mikrofon a zazpívat si duet nebo zapojit kytaru a použít ULT TOWER 10 jako zesilovač. Funkce TV Sound Booster vylepšuje zvuk z televizoru.
 • Party Connect – Propojte až 100 kompatibilních[2] reproduktorů a synchronizujte hudbu a osvětlení pomocí funkce Party Connect – naplňte jakýkoli prostor silným zvukem a vytvořte dokonalou atmosféru večírku.

ULT FIELD 7 – Party kdekoli

Oživte si den údernými basy a výrazným osvětlením, ať už jste kdekoli. ULT FIELD 7 vám umožní vzít si party kamkoli s sebou díky vodotěsné a prachotěsné konstrukci a dlouhé výdrži baterie, takže si můžete užívat party ještě déle. Můžete dokonce připojit mikrofon a rozjet karaoke, ať už jste kdekoli.

Klíčové funkce ULT FIELD 7:

 • ULT POWER SOUND – Vyberte režim ULT1 pro hlubší basy s nižšími frekvencemi nebo ULT2 pro silné a průrazné basy.
 • Optimalizace zvukového pole (Sound Field Optimization) – detekuje okolní hluk a automaticky upravuje nastavení zvuku tak, aby poskytoval optimální hudební zážitek, ať už je v místě konání akce jakkoli rušno.
 • Ještě delší party – Díky až 30hodinové výdrži baterie[3] můžete pořádat party kdekoli a užívat si ještě déle. Navíc vám rychlé nabíjení dodá energii na 3 hodiny přehrávání během pouhých 10 minut[4]. Model splňuje normu krytí IP67 pro vodotěsnost a prachotěsnost[5]. Můžete si tak s klidným srdcem uspořádat party i venku. Je také odolný vůči slané vodě, takže si můžete hudbu užívat i na pláži.
 • Vezměte ho kamkoli s sebou – ULT FIELD 7 lze snadno přenášet pomocí praktických rukojetí. Navíc byl navržen tak, aby dokonale fungoval, ať už je umístěn horizontálně nebo vertikálně.
 • Vstup pro karaoke, kytaru a osvětlení – připojte mikrofon a můžete si zazpívat cokoli. Je to dokonalý parťák a na zadním panelu má navíc i ovládání echa a důležitých funkcí. Nebo můžete připojit kytaru a proměnit ULT FIELD 7 v zesilovač. Skvělou atmosféru ještě víc umocní ambientní osvětlení, které vytváří jemné nasvícení ideální pro večírky i každodenní použití.
 • Party Connect – Propojte až 100 kompatibilních[6] reproduktorů a synchronizujte hudbu a osvětlení prostřednictvím služby Party Connect.

ULT FIELD 1 – Velký zvuk v malém balení

Přineste si své oblíbené skladby kamkoli a přehrávejte je s vylepšenými basy. To vše vám umožní reproduktor ULT FIELD 1 v kompaktním vydání. Reproduktor je vybaven popruhem s několika možnostmi použití a díky dlouhé výdrži baterie si jej můžete vzít kamkoli – je vodotěsný, prachotěsný a dokonce nárazuvzdorný.

ULT FIELD 1 klíčové funkce:

 • ULT POWER SOUND – Zapněte ULT POWER SOUND pro zvýraznění basů.
 • Kdekoli a jakkoli – ULT FIELD 1 je dokonalý parťák pro každou příležitost. Je navržen tak, aby byl přenosný a vydržel až 12 hodin na baterii[7], takže si své skladby můžete užívat déle. Navíc vám jeho multifunkční popruh, vodotěsnost a prachotěsnost podle normy IP67[8], nárazuvzdorná[9] konstrukce a odolnost vůči slané vodě umožní vzít si reproduktor kamkoli, do interiéru i ven.
 • Barvy podle vašeho stylu – na výběr máte z černé, bílé, lesní šedé a oranžové [10] varianty, takže si můžete vybrat barvu, která bude vyhovovat vašemu stylu.
 • Možnost volby umístění – ULT FIELD 1 je navržen tak, aby fungoval, ať už ho umístíte horizontálně, nebo vertikálně. Využijete tím dokonale i omezený prostor.
 • Praktičnost – Snadné použití a připojení s vestavěným mikrofonem pro handsfree, které umožňuje volání a využívá technologii Echo Cancelling pro čistší hovory.

ULT WEAR – Výkonný zvuk. Přesně podle vašich představ

Díky výjimečným basům a vylepšenému potlačení šumu vám naše nová sluchátka ULT WEAR umožní vychutnat si atmosféru oblíbeného festivalu nebo klubu, ať už se vydáte kamkoli.

Klíčové funkce ULT WEAR:

 • ULT POWER SOUND – Stisknutím tlačítka ULT získáte silný zvuk. ULT1 poskytuje hluboké basy o nízkých frekvencích a ULT2 přináší silné basy.
 • Navržena pro výkon – jsou poháněna integrovaným procesorem V1 společnosti Sony, stejným procesorem, který se nachází v oceňovaných sluchátkách Sony řady 1000X, a jednotkou měniče navrženou pro řadu ULT POWER SOUND, která reprodukuje nezkrotnou energii, mohutné rezonující basy a křišťálově čisté detaily.
 • Potlačení hluku – Díky technologii dvojitého snímače hluku a integrovanému procesoru V1 posouvá ULT WEAR potlačení okolního hluku na vyšší úroveň. Nyní se můžete skutečně odmlčet a užít si večírek pro jednoho – jen vy a vaše hudba.
 • Komfortní design – Sluchátka jsou pohodlná díky měkkým náušníkům a většímu prostoru kolem uší a poskytují výkonný a kvalitní zvuk. Sluchátka ULT WEAR mají skládací konstrukci a dodávají se s pouzdrem na přenášení.
 • Každodenní použití – ULT WEAR vynikají funkčností, tvarem a vybavením. Senzor pozastaví přehrávání hudby, když je sundáte, a znovu je spustí, když si je nasadíte. Bluetooth® se umí spárovat se dvěma zařízeními současně.

S ohledem na udržitelnost

Série ULT Power Sound byla navržena nejen pro výkonný zvuk, ale také s ohledem na životní prostředí. Na výrobky se používá recyklovaný plast[11]. Tento přístup odráží závazek společnosti Sony snižovat dopad výrobků a výrobních postupů na životní prostředí.

Cena a dostupnost

 • ULT TOWER 10 je v prodeji v černé i barevné variantě od dubna 2024 za 30 999 CZK
 • ULT FIELD 7 je v prodeji v černé i barevné variantě od dubna 2024 za 9 999 CZK
 • ULT FIELD 1 je v prodeji od dubna 2024 v černé, lesní šedé, bílé a oranžové barvě za 3 499 CZK
 • Sluchátka ULT WEAR jsou k dispozici v černé, lesní šedé a bílé barvě od dubna 2024 za 4 999 CZK

Společnost Sony zároveň s radostí oznámila prodloužení spolupráce s hudebníkem Benem Cristovao i na rok 2024. Ben se stává tváří právě představené řady ULT a přirozeně tak navazuje na spolupráci v oblasti audio produktů Sony, kde se v minulosti stal například tváří vlajkových skutečně bezdrátových sluchátek WF-1000XM5.

„Máme velkou radost, že i v letošním roce můžeme pokračovat ve skvělé spolupráci s Benem a představit nové produkty širokému publiku.  Audio řada ULT reprezentuje moderní zvuk, nespoutanou energii a aktivní životní styl, tedy asociace, při kterých nás okamžitě napadne Ben a spojení s ním nám proto dává maximální smysl,“ říká Daniel Novák, Sony Brand Activation Manager pro Českou republiku a Slovensko.

„Kvalita mojí audio techniky je pro mě jako muzikanta hodně důležitá. Chci si užívat poslech hudby se všemi detaily, které v sobě má. Na řadě ULT miluju, že mi nabízí hudebního parťáka pro každou situaci a příležitost. Od velkýho repráku, který rozezní celou místnost, přes přenosný repráčky na cesty, až po sluchátka, když se zrovna potřebuju do hudby maximálně ponořit a nechci, aby mě cokoliv rušilo,“ dodává Ben.


O Sony Corporation

Společnost Sony Corporation je zábavní společnost, jež staví na preciznosti a jedinečnosti svých technologií a zodpovídá za elektronické výrobky a řešení (EP&S) ve skupině Sony. Řídí se základními filozofiemi Kando a Anshin. Cílem společnosti je prostřednictvím svých produktů a kreativity probudit emoce u samotných spotřebitelů i firem a zároveň jim dát pocit, že se produkty staly jejich neodmyslitelnou součástí a mohou si tak kousek unikátnosti vychutnat každý den – od domácí zábavy, zvuku a hudby, fotografie a spotřební elektroniky až po mobilní komunikace. Další informace jsou k dispozici na: http://www.sony.net/

 For The Music

Společnost Sony již v loňském létě představila pro své audio produkty nový slogan „For The Music“. Tímto sloganem se hlásí k pozici přední audio značky spojující tvůrce a milovníky hudby, jejímž cílem je vytvářet autentické hudební zážitky a překonávat očekávání fanoušků tím, že všestranně podporuje vizi tvůrců.

Chcete-li se dozvědět o „For the Music“ více, navštivte stránku: https://forthemusic.electronics.sony.com/

 

[1] ULT POWER SOUND je ochranná známka společnosti Sony Corporation.

[2] Kompatibilní pouze s reproduktory SRS-XB43, XB33, XB23, XP700, XP500, XG500, XG300, XE300, XE200, LSPX-S3, XV900, ULT FIELD 7 a ULT TOWER 10. Funkce bezdrátového řetězce Party Chain nejsou pro připojení použitelné. Může být vyžadována aktualizace firmwaru.

[3] Při zapnutém ULT1/2 a nastavené úrovni hlasitosti 16 je osvětlení vypnuté. Skutečný výkon se může od uvedeného času lišit v závislosti na hlasitosti, přehrávaných skladbách, okolní teplotě a podmínkách používání.

[4] Při zapnutém ULT1/2 a nastavené úrovni hlasitosti 16 je osvětlení vypnuté. Skutečný výkon se může od uvedeného času lišit v závislosti na hlasitosti, přehrávaných skladbách, okolní teplotě a podmínkách používání.

[5] Přístroj s pevně připevněným krytem má specifikaci vodotěsnosti IPX71 podle specifikace „Stupeň ochrany proti ponoření do vody“ normy IEC60529 „Ingress Protection Rating (IP Code)“ a prachotěsnosti IP6X2 podle specifikace „Stupně ochrany proti pevným cizím předmětům“. *1 Ekvivalent IPX7: Reproduktor byl testován a zachovává si svou funkčnost, když je jemně ponořen do vody do hloubky 1 m a ponechán po dobu 30 minut. *2 Ekvivalent IP6X: Reproduktor byl testován na odolnost proti prachu a zůstává v ní i po 8 hodinách míchání v testovacím zařízení, které obsahuje prachové částice o průměru až 75µm.

[6] Kompatibilní pouze s reproduktory SRS-XB43, XB33, XB23, XP700, XP500, XG500, XG300, XE300, XE200, LSPX-S3, XV900, ULT FIELD 7 a ULT TOWER 10. Funkce bezdrátového řetězce Party Chain nejsou pro připojení použitelné. Může být vyžadována aktualizace firmwaru.

[7] Se zapnutým ULT POWER SOUND a úrovní hlasitosti na 25. Skutečný výkon se může od uvedeného času lišit v závislosti na hlasitosti, přehrávaných skladbách, okolní teplotě a podmínkách používání.

[8] Přístroj s pevně připevněným krytem má specifikaci vodotěsnosti IPX71 podle specifikace „Stupeň ochrany proti ponoření do vody“ normy IEC60529 „Ingress Protection Rating (IP Code)“ a prachotěsnosti IP6X2 podle specifikace „Stupně ochrany proti pevným cizím předmětům“. *1 Ekvivalent IPX7: Reproduktor byl testován a zachovává si svou funkčnost, když je jemně ponořen do vody do hloubky 1 m a ponechán ve vodě po dobu 30 minut. *2 Ekvivalent IP6X: Reproduktor byl testován na odolnost proti prachu a  odolnost byla potvrzena i po 8 hodinách míchání v testovacím zařízení, které obsahuje prachové částice o průměru až 75 μm.

[9] Systém vyhověl zkoušce pádem z výšky 1,22 m na překližku o tloušťce 5 cm odpovídající metodě MIL-STD 810 H 516.8-Shock. To však nezaručuje, že nedojde k poškození, poruše nebo vodotěsnosti a prachotěsnosti za všech podmínek. Deformace nebo poškození způsobené pádem systému nebo jeho vystavením působení okolního prostředí.

[10] Dostupnost barev se může v jednotlivých regionech a zemích lišit.

[11] Sluchátka ULT WEAR: ve výrobku jsou použity recyklované plasty a v obalu není použit žádný plast. Použití recyklovaných plastů se může lišit dle barvy výrobku a rovněž dle regionu.

ULT FIELD 1, ULT FIELD 7, ULT TOWER 10 částečně použity v těle reproduktorů. V závislosti na době výroby nemusí být použity na díly.