Moderní pětibojař Vlach vybojoval bronz na SP v Budapešti

Moderní pětibojař Martin Vlach skončil při obhajobě loňského vítězství na Světovém poháru v Budapešti třetí. Na stupně vítězů se posunul po stíhačce v závěrečném kombinovaném běhu se střelbou. Druhý český finalista Jan Kuf doběhl patnáctý.

Vlachovi v Budapešti nevyšel šerm, v němž dnes po pátečním základním kole další body nepřidal.

Dařilo se mu však v jízdě na koni, kterou zvládl jako druhý nejlepší s plným počtem bodů. Do kombinované části vybíhal jako dvanáctý s odstupem téměř půl minuty na medailové pozice. Postupně ale stahoval a Korejce So Čchang-wana nakonec o bronz připravil až v cílové rovince.

Martin Vlach během finálového závodu mužů na Světovém poháru v maďarské Budapešti – moderní pětibojař , 29. dubna 2023

 

„V průběhu to pořád nevypadalo, ve čtvrtém kole jsem byl asi sedmý osmý, ale postupně jsem stahoval. Před poslední střelbou se to hezky sešlo a tu jsem tam poslal bezchybně, takže jsem vybíhal pátý. Kluci přede mnou už nemohli a já ještě mohl,“ okomentoval v tiskové zprávě závěrečný běžecký úsek, do kterého šel naplno s vědomím toho, že vynechá čtvrtý díl SP a bude mít čas na regeneraci před finále.

Závod mužů ovládl Korejec Čun Ung-tche před Muhanádem Šabánem z Egypta. Finále žen bez české účasti vyhrála domácí Blanka Guziová.

Martin Vlach během semifinálového závodu Světového poháru v maďarské Budapešti – moderní pětibojař , 28. dubna 2023

Foto: Filip Komorous/ČSMP