Mistryně Evropy Barbora Seemanová je podruhé nejlepší českou plavkyní roku

Český svaz plaveckých sportů na slavnostním večeru opět vyhlásil výsledky o nejlepší svazové sportovce. V nejsledovanější kategorii bazénových plavců získala své druhé prvenství Barbora Seemanová. Na nejvyšší příčku mezi českými plavci ji vynesly zejména titul mistryně Evropy z Budapešti, stříbro z evropského šampionátu v krátkém bazénu v Kazani a 6. místo v olympijském finále, všechno na trati 200 metrů volný způsob.

Barbora Seemanová se z vítězství v anketě radovala poprvé za rok 2018, kdy slavila velké úspěchy na ME juniorů a Olympiádě mládeže v Buenos Aires.

Po třech letech opět vystoupala mezi českými plavci na vrchol. Sezóna Barbory Seemanové, kterou trénuje Petra Škábová, byla impozantní a jako první česká plavkyně získal titul mistryně Evropy v padesátimetrovém bazénu, když v Budapešti na kraulové dvoustovce ve strhujícím finiši porazila hvězdy evropského plavání. Parádní výkony předvedla i na olympiádě v Tokiu, kde na stejné trati obsadila ve finále 6. místo, což je nejlepší české umístění od dvou pátých míst prsaře Daniela Málka v Sydney 2000. Ve druhé polovině sezóny zářila Seemanová při své premiérové účasti v International Swimming League ISL, v níž plavala za tým Iron. Závěr roku pak přinesl Barboře Seemanové stříbrnou medaili na 200 metrů volný způsob i na mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Kazani. Ze světového šampionátu v krátkém bazénu v Abú Zabí pak musela po prvních rozplavbách kvůli zdravotním problémům odstoupit.

Za Seemanovou skončila na druhém místě další plavkyně trenérky Petry Škábové Kristýna Horská a třetí pak Jan Čejka, který se připravuje pod trenérem Martinem Kratochvílem. Čtvrté místo obsadila celková vítězka ISL s týmem Energy Standard Simona Kubová a páté pak prsař Matěj Zábojník.

V olympijských sportech bere mezi dálkovými plavci vítězství olympionik Matěj Kozubek, nejlepším skokanem do vody je už tradičně Michal Navrátil a v synchronizovaném plavání dosáhla na první místo dvojice mladých závodnic Karolína Klusková s Alex Lucií Hrazdírovou.

Pětice osobností se pak rozloučila s kariérou v českém plavání. Jsou mezi nimi čtyři nedávní reprezentační trenéři Libuše Zidková, Josef Nalezený, Vlastimír Perna a Roman Havrlant. Spolu s nimi se rozloučila s aktivní kariérou Lucie Svěcená, medailistka z MEJ a MSJ a účastnice olympiády v Riu 2016.

PŘEHLED VŠECH VÍTĚZŮ PODLE KATEGORIÍ

Plavání

1 Barbora Seemanová

2 Kristýna Horská

3 Jan Čejka

4 Simona Kubová

5 Matěj Zábojník

Dálkové plavání

1 Matěj Kozubek

2 Martin Straka

3 Lenka Štěrbová

Synchronizované plavání

Karolína Klusková

Alex Lucie Hrazdírová

Skoky do vody

Michal Navrátil

Plavání junioři

1 Jakub Bursa

2 David Koutný

3 Daniel Gracík

Dálkové plavání junioři

Julie Pleskotová

Skoky do vody junioři

Eliška Mikynová

Masters

Hana Bohuslávková

Vlastimil Havlíček

Zimní plavání

Jiří Polanský

Český pohár Arena Cup ženy

1 Barbora Janíčková

2 Jana Přibylová

3 Veronika Tondrová

4 Alena Benešová

5 Clementina Fraňková

Český pohár Arena Cup muži

1 Matěj Zábojník

2 Jan Čejka

3 Jan Micka

4 Vojtěch Nerth

5 Tomáš Ludvík

Český pohár Arena Cup junioři

Albert Moc

Český pohár Arena Cup juniorky

Jana     Přibylová

Loučení s kariérou a poděkování

Libuše Zidková            dlouholetá práce reprezentační trenérky (synchro)

Josef    Nalezený         dlouholetá práce reprezentačního trenéra

Vlastimír Perna           dlouholetá práce reprezentačního trenéra

Roman Havrlant         dlouholetá práce reprezentačního trenéra juniorů

Lucie Svěcená             bývalá reprezentantka v plavání

 

 

Foto: Ivana Roháčková

YouTube
Share