Mistrovství světa v atletice 2023 : Přílet českých medailistů

MS v atletice: v maďarském hlavním městě soutěžilo rekordních 2100 sportovců ze 195 zemí .Sledovalo ho více než 400 000 diváků ze 120 zemí. Atleti vytvořili jeden světový rekord, jeden světový rekord U20, sedm rekordů šampionátu, 11 oblastních rekordů a 73 národních rekordů.

13 sportovců v osmi disciplínách zaznamenalo svůj nejlepší výkon v posledním kole soutěže, aby zlepšili své pozice, 5 z nich získalo zlatou medaili.
Během devíti dnů šampionátu bylo publikováno 14 000 novinových článků s dosahem 28,5 miliardy.
Bronzovou medaili vedle mixu na 4×400 metrů získal oštěpař Jakub Vadlejch, který je v poslední době medailovou stálicí na velkých akcích. Do finále se dostali ještě dálkař Radek Juška, jenž skončil sedmý, a nakonec jedenáctá tyčkařka Amálie Švábíková. Desátým místem v závodě na 35 kilometrů překvapila chodkyně Tereza Ďurdiaková. „Je to úspěch, jednoznačně. Skvělé mistrovství světa, na něm je hrozně těžké uspět. Je vidět, jak je to globalizované. Dělat finálové umístění je obrovský úspěch a my máme čtyři, takže jsme spokojení,“ řekl Sluka.
Medaili na mistrovství světa získalo 46 zemí. Jednoznačně nejúspěšnější byly s 29 cennými kovy Spojené státy americké.
Česko se zařadilo na 37. místo společně s Čínou. Většina výprav, které měly medailisty, získala jedno až dvě pódiová umístění. Nejúspěšnější evropskou zemí byla Británie s deseti medailemi. Například Francie se musela smířit s jedním stříbrem ze štafety a Německo odjelo z Budapešti bez cenného kovu, jeho nejlepším výsledkem bylo čtvrté místo oštěpaře Juliana Webera.