Město Brno je připraveno vybudovat v případě potřeby záložní nemocnici

Město Brno je připraveno v případě potřeby vybudovat záložní nemocnici. Potvrdila to na dnešním jednání s krajským koordinátorem intenzivní a neintenzivní péče primátorka města Brna.

 Zajištění záložní nemocnice jsme na jaře i nyní na podzim plánovali pro případ, kdy by nebyl dostatečný počet lůžek v nemocnicích. Z dnešního jednání s krajským koordinátorem, který má tuto oblast péče na starosti, vyplynulo, že provizorní nemocnici v tuto chvíli stavět nebudeme. Domluvili jsme se, že informace o aktuálním stavu lůžek v Brně budeme dostávat jednou týdně. Pokud by se situace změnila, okamžitě zahájíme kroky k tomu, abychom ji postavili v řádech dní. Počítá se, že by sloužila pro pacienty s lehčím průběhem nemoci covid-19, kteří nepotřebují plicní ventilaci nebo péči na jednotkách intenzivní péče,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Záložní nemocnice by v případě potřeby vznikla na brněnském výstavišti v pavilonu G2. Počítá se s kapacitou 302 lůžek. Projekt byl na jaře schválen Krajskou hygienickou stanicí, základní technické vybavení je již zajištěno.

 „Samotná stavba nemocnice by pro nás nebyla problémem. Zásadní otázkou je, kdo by se v ní staral o pacienty. V této věci se obrátím na Armádu ČR s žádostí o spolupráci a případné zajištění lékařského a ošetřujícího personálu,“ dodala primátorka.