Manchester United proti Atlético Madrid – kdo je kandidátem na výhru?

Někteří lidé se domnívají, že Manchester United čeká „velmi těžký“ úkol porazit Atletico Madrid poté, co byly oba kluby vylosovány proti sobě v poslední 16. fázi Ligy mistrů. Soupeřící kluby nemusí být snadné odhadnout, proto jsme si pro vás připravili přehled základních aktuálních informací, které vám mohou pomoci rozhodnout se při sázení nebo vašich tipech na to, kdo vyhraje. Co můžeme od klubů očekávat a na koho si vsadit?

Je Atlético lepší než Manchester?

Ve fotbale může být každá minuta zvratem hry a proto je dobré si před vaším rozhodnutím o sázkách nastudovat například index výkonnosti jednotlivých klubů. V současné době má Manchester United lepší index výkonnosti 1vs1 (72). Atletico Madrid vstřelilo 9 gólů a Manchester United má na svém kontě celkem 9 gólů. Například podle Synottip je pravděpodobné, že v současné době by v zápase zvítězil Manchester United.

Ve prospěch Manchester United hovoří i to, že má momentálně lepší obranu. V rámci celého týmu mají celkem 1162 zákroků a 50 bloků. V Manchesteru jsou momentálně nejlepšími obránci Frederico Rodriguez Rodrigues Santos a Harry Maguire.

Atletico Madrid vs Manchester United – záloha a útoky?

Hodnotit sílu zálohy jednotlivých týmů není snadné. Při hře 1vs1 se díváme na hodnotu zvanou Pass Progression Value (PPV). Měříme schopnost hráčů rozehrávat přihrávky do nebezpečných zón a vytvářet šance. Manchester United má hodnotu PPV 0,19 a Atletico Madrid má hodnotu 0,19. V týmu Manchester United má Bruno Fernandes celkovou hodnotu 0,67 a v týmu Atletico Madrid je nejlepším hráčem Koke Koke.

Kromě zálohy nás musí zajímat také útok, který by v případě tohoto zápasu mohl být rozhodující. Při analýze nejlepších útočníků týmů sledujeme počet gólů, střel na branku a zajímavou metriku zvanou expected goal value (Xg value – míra pravděpodobnosti proměnění šance v gól). Atletico Madrid vstřelilo v této sezóně zatím 9 gólů a 43 střel na branku. Manchester United vstřelil 9 gólů a 43 střel na branku, což je tedy stejné skóre.

Co se týče nejlepších hráčů, dva nejlepší hráči Atletica Madrid jsou Luis Suarez se 7 góly a Angel Correa se 4 góly. Jejich očekávaná hodnota gólů za 90 minut je 5,33 a 2,84. U Manchesteru United s velkou pravděpodobností do hry zasáhne současná hvězda týmu, Cristiano Ronaldo, který společně s Brunem Fernandesem tvoří duo nejlepších hráčů. Cristiano Ronaldo se 7 góly a Bruno Fernandes s 5 góly budou určitě oblíbeným terčem sázkařů. Jejich očekávaná hodnota gólů za 90 minut je 0,31 a 4,3.

Jaké výhody jsou na straně favorizovaného Manchester United?

Poté byl Manchester United nalosován proti Atleticu Madrid nedá se hovořit o tom, že by se jednalo o jednoduchý los. Svěřenci Diega Simeoneho se v posledních letech etablovali jako jeden z nejhrozivějších týmů v Evropě a jsou úřadujícími mistry La Ligy. Manchester United má však také důvody k sebevědomí.

Tím největším je přítomnost Cristiana Ronalda v jejich týmu. V letech 2014 až 2019 pokaždé, když Atletico Madrid vypadlo z Ligy mistrů, bylo to rukou týmu obsahujícího jméno portugalské legendy. Španělští giganti patří k jeho oblíbeným soupeřům a kromě Sevilly proti nim nastřílel více gólů než proti kterémukoli jinému týmu.

Favorit Manchester United

Jak je tedy patrné, dle vývoje soutěží a aktuální kondice týmu je favoritem na výhru Manchester United. Ten se bude také snažit těžit z přítomnosti své největší hvězdy, Cristiana Ronalda. Každopádně se můžeme těšit na pěkný fotbal, kde dost možná padne také spousta gólů. Nenechte si tento zápas ujít a přesvědčte se o tom, jestli měli statistiky pravdu.